Denim jar 2013

Denim jar 2013

10. mája 2013, denim 2013, skinny džínsy, boyfriend džínsy, ripped džínsy, džínsová košeľa, džínsové šortky, džínsové overaly

Sponzorovanej odkazy:

Pôvodne pracovné nohavice, obľúbené najmä u amerických kovbojov, vytvoril Levi Strauss. Iste nemohol tušiť, aký fenomén sa z džínsov stane. Pre bežné nosenie sa začínajú hojne využívať v polovici 50. rokov a naprostý boom denimovej módy spadá do rokov 70tych. Dnes môžeme podobnú eufóriu a túžbu po denim oblečení opäť zaznamenať. Trendy sa vracajú späť do minulosti a inšpirujú sa v jej širokej škále modelov a strihov. Zároveň zaznamenávame snahu o inováciu a snahu šokovať. Vytvoriť niečo úplne jedinečného a neprehliadnuteľné­ho.

Denim móda pre jar / leto 2013 prinesie protrhané džínsy – ripped, extrémne úzke slim džínsy (aj pre mužov) alebo už niekoľkú sezónu pohodlný strih boyfriend džínsov. Nezostaneme ale iba u nohavíc. Svoju slávu si užívajú denim košele, džínsové overaly, vesty a bundičky.

Denim šortky – jar / leto 2013

Kto nedá dopustiť na džínsové šortky si tento rok bude vyberať z niekoľkých modelov. K dostaniu sú džínsové šortky so zníženým sedom či naopak mini šortky, ktoré neposedne odhaľujú aj to, čo by malo ostať ukryté. Na druhú stranu zvádzajú v predajniach svoj boj kraťasy bedrové s kraťaskami siahajúcimi do vysokého pásu.

Páni sa môžu tešiť na úzke nohavice a dĺžku do polovice stehien.

Kraťasy (dámske aj pánske) zdobí najrôznejšie šisovanie, prestrihy, zámerné kvapky od farby alebo punkové cvoky.

Na niektorých dokonca objavíme zvieratká.

Džínsové bundy a vesty

Džínsové bundy sa síce tvária ako stálice módneho neba, ale niekedy sa na ne predsa len pozabúda. Ešte nedávno (najmä pánska populácia) sme trpeli nedostatkom zaujímavých modelov.

Džínsové vesty upadli na chvíľu takmer do zabudnutia. Pri živote ich udržiavali niektorí umelci a muzikanti.

Dnes už môžeme opäť vyraziť na tie pravé denim nákupy. V žiadnom obchode nechýba široký výber džínsových bundičiek.

Džínsy jedine slim, boyfriend alebo ripped!

Mnohé iste poteší, že dámskym džínsom boli vrátené vysoké pásy. Avšak zostali úzke, až extrémne úzke nohavice, ktoré si nie každá žena môže dovoliť. Ak sa ale pýšite peknou postavou, určite si jedny slimky tento rok kúpte.

V šatníku rozhodne musia túto sezónu kráľovať výrazné džínsy. Či už s originálnym praním alebo prúžkami.

Pánska móda sa tiež odviazala a ponúka napríklad ružové slim džínsy, oprané slimky aj úplne obopínajúce džínsové nohavice, ktoré niekedy pripomínajú skôr legíny.

Nebráňte sa tiež už spomínanému boyfriend strihu. Jedná sa o veľmi pohodlný strih zaručujúci ležérne look a pohodlie. V letných dňoch sa určite stretneme s kombináciou ripped jeansov a boyfriend strihu. Otrhané džínsy sú zase trendy v akejkoľvek podobe.

Denim košele – musíte mať

Aj popularita džínsových košeľ bola po nejaký čas neslávna. Teraz si opäť naplno užívame ich jedinečný štýl. Dámske aj pánske košele v prevedení denim sú trendy, tak hurá na nákupy.

Zdroj: www.asos.cz , thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a pánske oblečenie.