Slnečné okuliare Louis Vuitton - Savoir Faire

Slnečné okuliare Louis Vuitton - Savoir Faire

6. mája 2013, Louis Vuitton, slnečné okuliare Louis Vuitton, slnečné okuliare, luxusné slnečné okuliare, značkové slnečné okuliare, LV Monogram

Sponzorovanej odkazy:

Ak tento rok túžite po naozaj kvalitných, vysoko módnych a nevšedne krásnych slnečných okuliaroch, určite sa ihneď zamilujete do okuliarov luxusnej značky Louis Vuitton, ktoré zaručujú nielen všetky vyššie spomínané kvality, ale aj ďaleko viac. Louis Vuitton je značka s bohatou históriou a samozrejme aj slnečné okuliare LV majú tú svoju.

Prvé slnečné okuliare značky Louis Vuitton mali premiéru na móle prehliadky jar / leto 2003. Slávne mačacie oči sa ako kolekcia predstavili v októbri 2005 pri príležitosti znovuotvorenia vlajkoveho obchodu značky na Champs-Élysées v Paríži. Klasicizmus a elegancia – kolekcia okuliarov Louis Vuitton je vyrábaná so všetkým know-how značky, kreatívnou invenciou a inováciami, podľa sezónnych trendov a v mimoriadne širokej palete farieb, na základe návrhov dizajnérskeho štúdia Louis Vuitton pod umeleckým vedením Marca Jacobsa. Nie je jednoduché také okuliare vyrobiť – každý model je tak nielen praktickým doplnkom, ale skutočnou ozdobou tváre. A kúpiť ich je možné len a len v značkových obchodoch siete Louis Vuitton.

KNOW-HOW A INOVÁCIE

Slnečné okuliare Louis Vuitton sa vyrábajú v dvoch oblastiach s dlhou odbornou tradíciou: v meste Morez na východe Francúzska a v oblasti Cadore v Taliansku. Výroba vychádza z remeselnej tradície a know-how a je vedená snahou po dokonalosti – v ôsmich partnerských dielňach sa plných 60% úkonov robí ručne. K výrobe jedného páru slnečných okuliarov Louis Vuitton je potrebných 200 samostatných úkonov. A nástroje – sústruhy, formy, leštičky… Tie zostávajú už od nepamäti cenneným pomocníkom v tomto na presnosť veľmi náročnom remesle, ktoré je svojimi koreňmi zviazané s výrobou hodiniek. V meste Morez je technológia výroby neustále optimalizovaná a obohacovaná o najmodernejšie inovácie, ktoré – spolu so skúsenou rukou a okom remeselníka – dávajú mimoriadne dokonalý výsledok.

IKONY

Dva z kultových modelov slnečných okuliarov sú v ponuke od svojho uvedenia na trh v roku 2005 dodnes. K nim sa postupne pridali ďalšie ikony, ktorých výroba si vyžaduje 110–120 úkonov. Niektoré páry sú vyrábané trojvrstvovou technológiou – tri vrstvy acetátu sú upravené tak, aby bola vidieť tá najhlbšia, priehľadná.

Pozornosť venovaná každému detailu

Obrúčky v tvare okvetných lístkov, zdobené kvetmi, delikátne tvarované kovové súčasti zdobiace stranice. Ryté a následne maľované emblémy značky diskrétne odkazujú na kvietky Monogram, ozdobné nity oživujú tradíciu zámkov na slávnych kufroch Louis Vuitton a hra matných a lesklých plôch evokuje grafickú symetrickosť šachovnicového vzoru Damier. Od plastových sedielok na nose po stranice, od mostíka po kĺby – sila spočíva v detaile. Preto sa tiež slnečné okuliare Louis Vuitton môžu skladať až z 30–50 súčastí, z ktorých niektoré sú vyrezané z ebenového dreva alebo sú vyrobené exkluzívnou technológiou, ktorá dokáže spojiť vrstvy dreva a hliníka pre maximálnu ľahkosť a pohodlie.

KNOW-HOW V SLUŽBÁCH DOKONALOSTI

Výroba jedného páru slnečných okuliarov Louis Vuitton vyžaduje veľa samostatných úkonov, z ktorých každý musí byť vykonaný presne podľa prísneho štandardu. Presnosť hrá najdôležitejšiu úlohu – od acetátu po finálnu kontrolu. Acetátové súčasti sú narezané z dosiek s hrúbkou 1– 4 mm. Acetát je 100% prírodný materiál – odvodený z bavlny, je hypo-alergénny a biodegradovateľný. Remeselníci v regióne ho používajú už od 19. storočia. Zásadne dôležitou technologickou fázou je leštenie v bukových bubnoch. Obrúčky sa umiestnia do nádoby naplnenej pemzou z ostrovov Lipari a štepinkami diamantového tvaru z bukového dreva z listnatých lesov v Maďarsku. Bubon sa otáča rýchlosťou 30 otáčok za minútu; leštenie je dvojfázové. Proces kompletizácie je tiež viacfázový: osadenie dekoratívnych nitov pomocou lisu; v niektorých prípadoch po nahriatí s cieľom zvýšiť odolnosť straníc; ohýbanie a záverečné leštenie. Na rozdiel od injektovaného materiálu môže acetát povoliť a stratiť pevnosť. Preto je veľká pozornosť venovaná remeselníckemu prevedeniu, každému detailu – či už to sú granulky v materiáli, v konkrétnej farebnej palete exkluzívne pre značku Louis Vuitton.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii slnečné okuliare.