Must-have pre jar 2013: Farebné saká

Must-have pre jar 2013: Farebné saká

28. februára 2013, farebné saká, sako, blazer, blejzer, trendy, jar 2013, trendy farby

Sponzorovanej odkazy:

Jedným z mnohých dôvodov, prečo sa tešiť na jar, sú farby. Nemyslím tým práve tie farby, ktoré vidíme na prechádzke prírodou, hoci aj tie sú samozrejme krásne, ale predovšetkým odtiene, ktoré nemožno prehliadnuť pri nakupovaní oblečenia na novú sezónu. Tohtoročná jar sa opäť ponesie v znamení výrazných a pestrých farieb. V móde sú opäť neónové, ale aj pastelové tóny, a tak je naozaj z čoho vyberať.

Jednou zo skvelých príležitostí, ako do svojho šatníka premietnuť trend výrazných farieb, sú saká. Farebné sáčko je totiž absolútne must-have sezóny jar / leto 2013 a patrí do skrine každého fashionistu. Jedná sa o kúsok, ktorý je veľmi variabilný a nosiť ho môžete ako v kombinácii s jeansami na každodenné nosenie, tak aj cez šaty či k sukni na slávnostnejšie príležitosti. Pravidlo, že sako musí byť skvele padnúce, už je tiež pasé. In sú totiž i oversize sačká, ktoré sa perfektne hodia napríklad k legínam.

Prejdime už ale k samotným farbám, ktoré budú sezóne jar / leto 2013 vládnuť a ktoré budú aj na sakách.

Päťdesiat odtieňov zelenej

Najviac trendy farbou novej sezóny bola podľa inštitútu Pantone vyhlásená smaragdovo zelená. Jedná sa o elegantný a ženský odtieň, ktorý pristane blondínkam i tmavovláskam a rozumie si skvele s tmavo modrou, staroružovou, bielou a šedou. V kurze sú ale aj iné tóny zelenej, ako tá neónová, mätová, alebo napríklad trávovo zelená.

Ružová

Medzi trendy odtiene tejto jari sa radí aj ružová, a to v sýtej či neónovej podobe. Táto dievčenská farba ženám jednoducho pristane. Kombinovať ju môžete s ostatnými neónkami, alebo s neutrálnymi farbami pre striedmejší look.

Oranžová

Na módnych prehliadkach pre jar a leto 2013 sme sa často mohli stretnúť aj s odtieňmi oranžovej, a to predovšetkým opäť tej výraznej, mandarinkovej, alebo ak chcete tangerine tango, ako sa tiež tomuto tónu hovorí.

Žltá

Nezľaknite sa ani výraznej žltej, ktorá nás taktiež bude novou sezónou sprevádzať vo svojich slniečkových a citrónových odtieňoch. Ak sa vám ale tieto odtiene kvôli svojej krikľavosti nepozdávajú, zvoliť môžete i pastelovú podobu žltej farby.

Zdroje: www.polyvore.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.