Pánske košele do obleku

Pánske košele do obleku

4. februára 2013, košele, pánske košele, košele do obleku

Sponzorovanej odkazy:

Vedeli ste, že košeľa bola predtým súčasťou spodného oblečenia? Ak áno, určite viete, že dnes platí to isté čo predtým – muž neodkladá sako a nezostáva len v košeli, obzvlášť v spoločnosti dám.

Biele košele

Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)

Biela košeľa je dôkazom nielen čistoty ale aj noblesy. Skôr ju mohol obliekať iba gentleman alebo šľachtic.

Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)

Farebné košele

Biele a modré košele sú síce základom šatníka, pretože s nimi môžete vhodne dopĺňať mnoho oblekov. Však miesto by ste si mali nájsť aj pre sivé košele, ktoré vyzerajú výborne v tmavo modrých oblekoch.

Pruhované a inak vzorované košele

Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)

Prúžok na košeliach prišiel do módy koncom 19. storočia, do tej doby budili vzorované košele pocit maskovania nečistoty. Ak si vyberiete vzorovanú košeľu, presvedčte sa, že vzor nadväzuje – medzi ramenné častí prieramku a vsadzovanými rukávmi.

Ako vybrať správnu košeľu do obleku

Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)

Košeľu si vyberajte podľa toho, kam ju budete nosiť. Košeľa jednofarebná alebo s decentným vzorom sa hodí do spoločnosti a so vzorom odvážnejším pre voľný čas.

Košeľa s krátkym rukávom sa do obleku nikdy neoblieka, ani v horúcom lete. Do prúžkovaných, kockovaných a inak vzorovaných oblekov sa hodia jednofarebné košele.

Pánske košele do obleku (http://www.luxurymag.sk)

Dbajte na to, aby mal golier výstuž, a to najlepšie odnímateľnú. Výstuž zaistí správnu klenbu a zabráni ohýbaniu špičiek, čo oceníte hlavne, keď si uviažete kravatu.

Strih voľte podľa postavy, štíhli muži si môžu dovoliť slim-fit košeľu a silnejší by mali voliť košeľu so skladmi na chrbte, ktoré navyše umožňujú viac priestoru pre pohyb.

Zamerajte sa na detail. Podľa tvaru goliera si vyberajte viazanie kravaty a podľa tvaru tváre zase tvar kravaty. Ďalším dôležitým detailom je manžeta košele, ktorá by mala byť spod rukáva saka vidieť na dva centimetre.

Kravata je zaujímavý detail a oživenie celkového vzhľadu. Príliš pestrá kravata pôsobí cirkusovo a čierna zase smútočne. Najlepšie pôsobia decentné šikmé prúžky.

A na záver vrecká. Pretože je vreciek na saku viac než dosť, môžete ich na košeli do saka vynechať, a to hlavne ak sa chystáte na formálnu udalosť.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.