Pánske košele do obleku

Pánske košele do obleku

4. februára 2013, košele, pánske košele, košele do obleku

Sponzorovanej odkazy:

Vedeli ste, že košeľa bola predtým súčasťou spodného oblečenia? Ak áno, určite viete, že dnes platí to isté čo predtým – muž neodkladá sako a nezostáva len v košeli, obzvlášť v spoločnosti dám.

Biele košele

Biela košeľa je dôkazom nielen čistoty ale aj noblesy. Skôr ju mohol obliekať iba gentleman alebo šľachtic.

Farebné košele

Biele a modré košele sú síce základom šatníka, pretože s nimi môžete vhodne dopĺňať mnoho oblekov. Však miesto by ste si mali nájsť aj pre sivé košele, ktoré vyzerajú výborne v tmavo modrých oblekoch.

Pruhované a inak vzorované košele

Prúžok na košeliach prišiel do módy koncom 19. storočia, do tej doby budili vzorované košele pocit maskovania nečistoty. Ak si vyberiete vzorovanú košeľu, presvedčte sa, že vzor nadväzuje – medzi ramenné častí prieramku a vsadzovanými rukávmi.

Ako vybrať správnu košeľu do obleku

Košeľu si vyberajte podľa toho, kam ju budete nosiť. Košeľa jednofarebná alebo s decentným vzorom sa hodí do spoločnosti a so vzorom odvážnejším pre voľný čas.

Košeľa s krátkym rukávom sa do obleku nikdy neoblieka, ani v horúcom lete. Do prúžkovaných, kockovaných a inak vzorovaných oblekov sa hodia jednofarebné košele.

Dbajte na to, aby mal golier výstuž, a to najlepšie odnímateľnú. Výstuž zaistí správnu klenbu a zabráni ohýbaniu špičiek, čo oceníte hlavne, keď si uviažete kravatu.

Strih voľte podľa postavy, štíhli muži si môžu dovoliť slim-fit košeľu a silnejší by mali voliť košeľu so skladmi na chrbte, ktoré navyše umožňujú viac priestoru pre pohyb.

Zamerajte sa na detail. Podľa tvaru goliera si vyberajte viazanie kravaty a podľa tvaru tváre zase tvar kravaty. Ďalším dôležitým detailom je manžeta košele, ktorá by mala byť spod rukáva saka vidieť na dva centimetre.

Kravata je zaujímavý detail a oživenie celkového vzhľadu. Príliš pestrá kravata pôsobí cirkusovo a čierna zase smútočne. Najlepšie pôsobia decentné šikmé prúžky.

A na záver vrecká. Pretože je vreciek na saku viac než dosť, môžete ich na košeli do saka vynechať, a to hlavne ak sa chystáte na formálnu udalosť.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.