Móda Halloweenu je tu!

Móda Halloweenu je tu!

31. októbra 2012, halloween, masky, prevleky, kostýmy, strašidelná móda

Sponzorovanej odkazy:

Blíži sa tradičný a veľmi obľúbený zahraničný sviatok Halloween. Určite ste o ňom neraz počuli. Halloween je anglosaský sviatok – predvečer všetkých svätých, ktorý sa oslavuje vo všetkých anglicky hovoriacich krajinách 31.októbra večer. Deti si obliekajú väčšinou strašidelné masky a chodia koledovať o sladkosti. Tento sviatok má dlhú tradíciu a poznávacím znakom sú tekvice, ktoré sú vydlabávané a vyrezávané do tvárových podôb. Dovnútra sa potom vkladá sviečka. Halloween sprevádza tiež tradičné tekvicové pokrmy. Tak ako všetko ostatné má svoj ​​vývoj, pri Halloweene tomu nie je inak. Predtým to bol naozaj predovšetkým detský sviatok, ale dnes ho s veľkou chuťou oslavujú aj teenageri a dospelí. Avšak tu už nie je tak dôležité, aby ste boli prezlečení za niekoho strašidelného a mali masku. Prinajmenšom sa zlaďte aspoň módne. A my vám teraz poradíme, ako na to.

Farbou číslo jedna je stopercentne čierna. To je základ. Je tajomná, záhadná, temná ako noc a v určitom podaní aj strašidelná. Čierna bude na Halloween dobre vyzerať v kombinácií s tylom, krajkou, cvočkami alebo kamienkami. Môžete si obliecť čokoľvek čierne, čo nájdete v skrini, prípadne si svoj outfit vyšperkujte vlastným vylepšením. Môžete si ocvočkovat nohavice, nastrihať tričko, našiť ho flitrami. Fantázii sa medze nekladú. Ďalším módnym kúskom, ktorý na Halloweena využijete sú farebné a vzorované pančuchy. Čím nápaditejšie, tým lepšie.

Umelé kožušiny a kožúšky vás zahrejú, pretože už v októbri býva chladno. Preto to využite. Môžete ísť za roztomilé chlpaté zvieratko. Prispôsobte tomu svoj outfit – oblečte si kožuch, huňatú čiapku alebo šál.

Ďalším výrazným halloweenským znakom sú netopiere. Potlač netopiera na tričku či nohaviciach, to už samo o sebe naháňa hrôzu. Nezabúdajte ani na doplnky – trblietavé ozdoby na krk, do vlasov alebo na ruku, veľa retiazok, a podobne. Využite aj toho, že sa z vás na jeden večer môže stať úplne niekto iný. Dajte si na hlavu nejakú bláznivú parochňu. Ani vaši najbližší vás nepoznajú. Na Halloween sa skrátka nebojte odviazať, všetko je povolené!

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii ostatné.