Írsky sveter s vrkočovým vzorom

Írsky sveter s vrkočovým vzorom

27. decembra 2011, dámske svetre, sveter, teplé svetre, pulóvre zima 2011, svetre zima 2012, trendy svetre, vrkočové svetre, írskej svetre

Sponzorovanej odkazy:

Hrejivé svetre začínajú pomaly byť našimi najlepšími spoločníkmi, lenže nie je sveter ako sveter. Niektoré svetre sú fádne a nudné, to však neplatí o svetri s vrkočovým vzorom. Takto vzorovaný sveter nosili pôvodne rybári a jednotlivé vzory odlišovali rybárov rôznych oblastí. Vzor vrkôčikov vytvorí hutnejšiu pleteninu, ktorá viac zahreje. Vtedy neexistovali také vymoženosti, ako sú pletacie stroje, a tak im ich neplietol nikto iný, než ich dobré manželky.

V súčasnej dobe sú svetre ľahšie, napriek tomu ponúkajú veľmi dobrý tepelný komfort. Rovnako tak vymizla hrubosť, ktorá bola nahradená vysokou jemnosťou, takže sa vo svetri budete cítiť ako vo vatičke. V prípade, že si vyberiete sveter upletený z kvalitnej vlny, napríklad z vlny alpaka môžete si byť istí tepelnou izoláciou, odolnosťou proti vlhkosti, obnoseniu a hlavne tým, že sa vám sveter nevytiahne.

Krátky vrkočový sveter

Krátky sveter s vrkočovým vzorom, nech už má akúkoľvek farbu, je dobré nosiť so sukňou alebo nohavicami, ktoré majú vysoký pás. Ak sa svojich bokoviek nechcete za žiadnu cenu vzdať, oblečte si pod sveter jednoduché tričko, ktoré si do nohavíc zastrkáte. Kratší vzorovaný sveter vyzerá dobre aj na šatách, urobí vás vyššou.

Dlhý vrkočový sveter

Dlhý sveter s vrkočovým vzorom sa hodí ako pletené minišaty, ktoré už nevyžadujú ďalšie prehnané zdobenie. V outfite môžete použiť aj dva vzory, nikdy nie však vedľa seba. Áno: dlhý sveter s vrkočovým vzorom + hladké legíny + návleky s vrkočovým vzorom Nie: dlhý sveter s vrkočovým vzorom + pletené pančucháče s vrkočovým vzorom

Kardigan s vrkočovým vzorom

Biely alebo krémový sveter s vrkočovým vzorom je základ, z ktorého sa ďalej vyvinul dlhý alebo krátky sveter alebo dokonca kardigan s vrkočovým vzorom. Vy našťastie nemáte na výber len z jednej alebo z dvoch farieb, ale môžete si vyberať zo širokej školy farieb. Vzorovaný kardigan sa hodí k manchestrákom, k sukni a pod neho si môžete obliecť tričko, rolák, blúzku alebo môžete vyskúšať napríklad džínsovú košeľu.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.