Dámske kabáty zima 2011/2012

Dámske kabáty zima 2011/2012

10. decembra 2011, kabáty zima 2011, kabáty zima 2012, dámske zimné kabáty, zimné kabáty, kabáty, dámske kabáty, zima 2011, zima 2012

Sponzorovanej odkazy:

Pri predstave, že budete najmenej ďalšie štyri mesiace tráviť v teplom kabáte, možno ani vy práve blahom neskáčete. Nie je teda nič dôležitejšie, než si zaobstarať skvelého spoločníka, na ktorého sa môžete spoľahnúť a s ktorým sa budete cítiť príjemne a spokojne v každej chvíli. Tak pre aký kabátik sa tento rok rozhodnete?

Univerzálne kabáty

Viete si predstaviť väčšiu klasiku ako čierny dlhší kabát do polovice stehien alebo aj po lýtka? Je univerzálny, hodí sa ku všetkému a do akejkoľvek situácie, najčastejšie sa vyrába v „trenčkotovom“ strihu.

Čierny kabát nemusí byť nutne nudný, pomocou praciek, gombíkov a ozdôb sa môže vymykať ostatným. Spravidla nechýba v žiadnom obchode, rovnako ako jeho šedá alebo hnedo-béžová varianta. Ak vlastníte taký, určite nechcete každý deň vyzerať rovnako. Skúste si okolo krku pripnúť kožušinový golier. Váš kúsok prekukne a bude vyzerať prepychovo.

Nadčasové kabáty

Túžite vyzerať vždy upravene a vlastniť luxusný kúsok, aj keď vám práve peniaze vo vrecku necinkajú? Nepáči sa vám obligátna čierna, ale chcete zostať pri neutrálnych farbách?

Kľúčom k úspechu je kabát vo farbe ťavej srsti. Pôsobí vždy elegantne a dal by sa označiť ako „malé čierne“ zimy. Ďalším plusom je to, že sa hodí ku všetkým typom pleti, takže zbytočne nemusíte pátrať po inom, v ktorom vaša pleť nebude vyzerať unavene. Vybrať si môžete z celej palety farieb od krémovej až po farbu karamelu. Hodí sa ku všetkému, čo vo vašom šatníku máte, pekne bude vyzerať ako s džínsami, tak i so sukňou alebo šatami.

Kam si pre neho zájsť? Skočte si napríklad do klasického H & M, Orsay alebo Zary.

Medzi nadčasové trendy patrí minimalizmus. Jasné línie a strohý štýl nikto nikdy nevytlačí.

Trendy

Kabáty nemusia byť nutne len z prírodných materiálov. Do krutých mrazov si kúpte prešívanú bundu dlhšej dĺžky, ktorá vás pred studeným vetrom uchráni. Previažte ju pásikom na zvýraznenie vášho pásu a celkovej siluety.

Ak zháňate niečo originálne, siahnite po voľnom kabátiku s 3/4 rukávom. Je krásny, lenže všetko má aj svoju druhú stránku – nie je veľmi praktický a hodí sa skôr do menšej zimy. Ak sa preňho rozhodnete, pamätajte, že pre rovnováhu celej postavy je lepšie ho kombinovať so slim nohavicami.

Detaily niekedy zmenia celý vzhľad obyčajného kabátu, tento rok sa najviac zamerajte na volániky, či už na golieri, na rukávoch alebo na konci kabátu, na mólach sa tiež často objavovali kabáty ozdobené koženými detailmi.

Rovnako, ako už po niekoľko rokov, neurobíte chybu, keď si vyberiete kabát vo vojenskom štýle. Patria k nemu pásky, pracky a dvojradové gombíky, najlepšie v tmavých farbách alebo v námorníckej modrej. Ostatné military doplnky vyraďte, neobliekajte si predsa celú uniformu.

Hravé

V zime má každý človek tendenciu obliekať sa do tmavých a zachmúrených odtieňov farieb. Ak nechcete splynúť s davom do šedi ulice, kúpte si kabát výraznej veselej farby, ako sú hrášková, žltá, fialová alebo fuksiová. Nerozjasní deň len vám, ale aj okoloidúcim. Farebné kabátiky znesú skôr jednoduchšie oblečenie, pretože sú výrazné už samy od seba.

Kam si pre ne zájsť? V Asose nájdete širokú škálu farieb, z ktorých si určite vyberiete.

zdroje: asos.com, polyvore.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.