Nechajte sa zlákať farbami! / Farebné svetríky na jar 2013

Nechajte sa zlákať farbami! / Farebné svetríky na jar 2013

22. mája 2013, cardigan, sveter, svetrík, Mango, H & M, dámska móda, basic kúsky, farebné svetre, jar 2013, trendy 2013, dámske trendy

Sponzorovanej odkazy:

Svetríky, a predovšetkým cardigany, teda svetre s gombíkmi, patria k najuniverzál­nejším a tiež najobľúbenejším kúskom oblečenia, ktoré využijete v každej sezóne a tiež takmer v každej príležitosti. Dokážu zaujať eleganciou, napríklad v kombinácii s košeľou, ale vykúzlia aj hravý jarný outfit, ak ich prehodíte napríklad cez kvetované šaty. Tento kúsok, ktorý sa stal nevyhnutnosťou a basic kúskom každého dámskeho (ale aj pánskeho) šatníku, navyše nestojí veľa, a tak sa investícia do neho jednoducho oplatí.

Všetky farby jari

Cardigany v neutrálnych farbách ako béžová či čierna sa ako základ šatníka určite hodia, ale tohtoročná jar jednoznačne velí obliecť sa do farieb. Ako už bolo napísané mnohokrát, hlavnú úlohu hrajú tóny pastelové, ale rovnako tak je trendy napríklad červená či kobaltovo modrá. Váš svetrík ale nemusí hrať len jednou farbou, in sú prúžky aj bodky, a tak môžete svoj ​​look pomocou nich rozveseliť. Nebojte sa ani kombinovania vzorov, aj to je tento rok trendy!

K čomu ich nosiť?

Pri nosení cardiganov sa snáď nedá nič pokaziť. Hodia sa ku všetkému – k tielku, tričku, šatám, košeliam, alebo aj na holé telo. Sú skvelým spoločníkom pre divoko vzorované oblečenie, ich jednofarebnosť totiž zmierni výrazný dojem. Prehodiť tak cardigan môžete napríklad cez šaty v aztéckom štýle, so zvieracou potlačou alebo s už spomínaným kvetinovým vzorom. Rovnako tak doladia aj výraznú sukňu či nohavice s potlačou.

Rozopnuté alebo na gombík?

Vďaka gombíkom si aj so spôsobom zapínania cardiganu môžete vyhrať. Niekedy sa hodí ho zapnúť úplne, v niektorých prípadoch vyzerá lepšie zapnutý len na jeden gombík alebo vôbec. Novinkou je teraz tiež cardigan nezapínať, ale zaviazať na uzol.

Kam pre cardigan zájsť?

Trúfam si povedať, že cardigan zoženiete v každom obchode s dámskou módou, pretože ide o základný kúsok. Jednoduché a klasické cardigany nájdete v obchodoch ako Mango či H & M, zdobenejšie a nevšedné potom napríklad u Tally Weijl.

Zdroje: www.mango.com , www.hm.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.