Jemná stránka jari: Baby blue je farbou tejto sezóny

Jemná stránka jari: Baby blue je farbou tejto sezóny

9. mája 2013, baby blue, modrá, farby jar 2013, farby leto 2013, fashion trends, módne trendy

Sponzorovanej odkazy:

Každá sezóna prichádza s viac či menej novou škálou odtieňov a farieb, ktoré sú pre aktuálne obdobie trendy. Tohtoročnej jari a letu vládne hlavne biela a rovnako ako rok minulý – farba mentolová či mint. Okrem týchto dvoch farieb sa ale v kolekciách návrhárov na sezónu jar / leto 2013 objavuje aj svetlunko modrá, alebo ak chcete baby blue. Tento pastelový odtieň modrej je skutočnou novinkou tejto sezóny a pôsobí veľmi mladistvo a sviežo.

Ako som už spomenula, do svojich kolekcií baby blue zahrnulo veľa slávnych návrhárov a módnych domov, ako je napríklad Chanel, Elie Saab, Givenchy, Naeem Khan, Fendi alebo Giorgio Armani, a to už samo o sebe niečo napovedá. Baby blue je hitom tejto jari a leta rovnako ako ďalšie pastelové až zmrzlinové odtiene. Avšak na rozdiel od svetlo ružovej či žltej nepôsobí tak sladko a „detsky“. Naopak, jedná sa o odtieň skôr chladný, a tým pádom aj elegantný a dobrá správa je, že pristane ako brunetkám, tak aj blondínkam.

V baby blue môžete mať takmer čokoľvek, letia totiž na všetkom. Od šiat a nohavíc cez topánky až po lak na nechty. Krásne sa však bude vjímat na ľahkých letných materiáloch, ako je satén, hodváb či polyesterové priehľadné materiály, z ktorých sa najčastejšie robia letné šaty či blúzky a topy. Avšak ani taký svetrík v tomto odtieni modrej a vo voľnejšom strihu nevyzerá zle.

Ako kombinovať?

Ako som už spomenula baby blue je odtieň, ktorý sa hodí hlavne na jar a leto a tým pádom sa bude veľmi dobre kombinovať s bielou, s ktorou vytvorí jedinečne čistý a elegantný look. Ďalej potom tiež so striebornou či šedou a s niektorými ďalšími odtieňmi modrej ako je elektricky modrá. Odvážne duše môžu skúsiť kombináciu baby blue s mint či s pastelovou variantou broskyňovo oranžovej. Trochu tvrdšia ale stále znesiteľná je kombinácia s čiernou a prekvapivo dobre vyzerá tento odtieň svetlo modrej s béžovou a khaki odtieňmi.

Zdroj: www.polyvore.com , www.hm.comwww.nastygal.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.