Prekvapte novou tvárou! / Festivalová móda

Prekvapte novou tvárou! / Festivalová móda

3. mája 2013, Coachella, festival trends, fashion trends, festival, festivalová móda, letná móda, kraťasy, šortky, maxi sukne, maxi šaty, klobúky, gladiátorky, hippie, Boho

Sponzorovanej odkazy:

Vo svete už sú festivaly skoro v plnom prúde, u nás sa na tie najväčšie a najobľúbenejšie môžeme ešte chvíľu tešiť. Už teraz sa ale určite môžeme zamerať na festivalovú módu, ktorá je veľmi špecifická, zaujímavá, odvážna a ponúka nám možnosť ukázať sa v trochu inom štýle, než v ktorom nás zvyčajne ľudia už videli. Zabudnite na chvíľu na eleganciu a uhladený vzhľad a oblečte sa do pohodlia v štýle Boho chic!

Väčšina festivalov sa koná v lete, a tak sa trochu počíta aj s horúcim počasím. Festivalová móda je preto postavená predovšetkým na šortkách, klobúkoch, tielkach, alebo napríklad maxi šatách. Pre prípad daždivého počasia sú tu potom gumáky a farebné pláštenky. Predovšetkým však musíme vziať do úvahy to, že v oblečení, ktoré zvolíme, budeme musieť vydržať celý deň a prežiť práve aj všemožné rozmary počasia.

Nevyhnutnosť: klobúk a slnečné okuliare

V prípade klobúkov a slnečných okuliarov ide o praktické kúsky, ktoré sú zároveň aj štýlové. Slamák vás ochráni pred slnečným žiarením a zároveň skvele doladí váš outfit. Všemožné klobúky sú navyše hitom posledných sezón a vídame ich čím ďalej častejšie. Rovnako tak fungujú aj šiltovky, ak vyznávate športovejší štýl. Čo sa týka slnečných okuliarov, nemusíte sa báť sa na festivale trochu odviazať a zvoliť extravagantnejšie okuliare.

Mnoho tvárí šortiek

Kraťasky sú zárukou pohodlia a variability – môžete si k nim obliecť čokoľvek. Aj samotné šortky ponúkajú veľa možností, zvoliť môžete čipkované, denimové, so strapcami, roztrhané, farebné a mnohé iné.

Trend maxi

Do trochu hippie štýlu sa môžete vžiť prostredníctvom maxi šiat a maxi sukní, ktoré sú vďaka svojej pohodlnosti tiež dobrou voľbou na festivaly. Stačí ich len doplniť spomínaným klobúkom, okuliarmi a tiež množstvom doplnkov, ako napríklad náramky, dlhé retiazky a podobne.

Nepodceňujte výber topánok

Veľkú pozornosť potom odporúčam venovať výberu topánok. Tu by sa na spomínané pohodlie malo dbať predovšetkým, otlačené nohy a boľavé pľuzgiere môžu festival pokaziť. Preto radšej voľte osvedčené topánky, na ktoré je už vaša noha zvyknutá. Skvelou voľbou, ktorá navyše štýlovo doplní spomínané možné varianty oblečenia, sú napríklad gladiátorky, nestarnúci trend posledných sezón. Obuť však môžete napríklad aj plátené tenisky.

Pre viac inšpirácie môžete pozrieť napríklad na fotky z najznámejšieho a najslávnejšieho festivalu Coachella, ktorého prvý týždeň už je za nami!

Zdroj: www.asos.com , www.hm.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky a slnečné okuliare.