Melissa + Karl Lagerfeld = Neobyčajná obuv

Melissa + Karl Lagerfeld = Neobyčajná obuv

30. apríla 2013, Cára Delevigne, Vivienne Westwood, Melissa, Karl Lagerfeld, dámska obuv, balerínky, lodičky

Sponzorovanej odkazy:

Ak neviete, s čím si meno Melissa či Karl Lagerfeld spojiť, pomôžem vám. Mellisa je brazílska značka, ktorá vyrába obuv nepoznajúc žiadne medze. Obuv všetkých tvarov, farieb a s jedinečným dizajnom. To je Melissa. Možno ste už počuli o vynáleze tejto značky, ktorým je špeciálna technológia tepelne striekaného plastu. Táto technológia umožňuje potlačiť čokoľvek priamo na topánku. Jedným zo svetových návrhárov, s ktorými Melissa spolupracovala, bola napríklad Vivienne Westwood.

Karl Lagerfeld je jedným z najuznávanejších a najvplyvnejších módnych návrhárov na celom svete. V roku 1982 začal pracovať ako hlavný návrhár firmy Chanel a pri tejto práci zotrváva dodnes. Jeho štýl môže niekomu pripadať až príliš výstredný. Nájdu sa ale aj takí, ktorí si nedokážu bez jeho legendárnych módnych kúskov tento svet predstaviť.

A teraz už sa vám možno v myšlienkach vyfarbuje obraz spojenia týchto dvoch mien. Ak nemáte tak dobrú fantáziu, rada vám kolekciu uvediem.

Prvé si na paškál zoberieme aerodynamické lodičky s pretiahnutou špičkou. Tento návrh topánky je na prvý pohľad veľmi zvláštny. Jedná sa o lakovanú obuv, ktorá je túto sezónu veľmi módna. Doplnená je dvojitým opaskom, ktorý je možný utiahnuť alebo povoliť podľa veľkosti vášho priehlavku tak, aby vám topánka čo najlepšie sedela. Je jasné, že Melissa, tak ako všetky svetové módne značky obuvi, si zakladá na tom, aby sa nositeľky jej topánok cítili pohodlne. Tieto lodičky majú miniatúrny podpätok, ale napriek tomu pôsobia veľmi elegantne a žensky.

Ďalšie z kolekcie sú lodičky na vysokom podpätku. Tento typ na mňa pôsobí celkom kozmicky a bude to pravdepodobne onou technológiou tepelne striekaného plastu. Rovnako ako model pred tým, tak aj tieto lodičky sú doplnené opaskom, teraz už iba jedným. Spôsob zapínania je ale rovnaký. U týchto topánok hrá dôležitú úlohu farba. Existujú štyri druhy, ktoré sú farebne rozlíšené.

Veľmi zaujímavé sú zmrzlinové lodičky na vysokom podpätku. Zmrzlinové preto, že na zadnej strane topánky je potlač vystupujúcej zmrzliny. Tento motív je vskutku veľmi roztomilý. Ale ani prinajmenšom zmrzlina neuberá lodičkám na elegantnosti. Napríklad čierne lodičky s fialovou trblietajúcou sa zmrzlinou (pravdepodobne čučoriedkovou) sa skvele hodia na spoločenské akcie. Je možno trochu mätúce, že zmrzlina je symbolom leta a kolekcia je vyrobená pre jeseň / zimu 2013.

Ako posledné sú tu nezvyčajné balerínky, ktoré majú predĺženú špičku doplnenú o tri guličky. Javia sa to trochu ako rohy nosorožca, až na to, že nosorožec má rohy dva a balerínky Melissa + Karl Lagerfeld majú „rohy“ tri.

Túto bezchybnú kolekciu ešte oživila nádherná modelka Cara Delevingne, ktorá je v súčasnej dobe jedna z najpopulárnejších modeliek. Spolu s Karlom Lagerfeldom a topánkami od značky Melissa zapózovala na titulnej strane časopisu Plastic Dreams, ktorý je firemným časopisom značky.

Zdroje: www.melissa.com.br www.karl.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári, topánky, obuv a značky a značkové oblečenie.