Slnečné okuliare /Aké si vybrať pre rok 2013?

Slnečné okuliare /Aké si vybrať pre rok 2013?

11. apríla 2013, slnečné okuliare, okuliare, letecké okuliare, trendy okuliare, trendy 2013, doplnky, okrúhle okuliare, lennonky

Sponzorovanej odkazy:

Je v podstate úplne jedno, či je teplo alebo zima, slnečné okuliare sa stali nevyhnutným módnym doplnkom a už dávno nie sú len nutnosťou v horúcom letnom počasí. S novým rokom je teda dobré si predstaviť najnovšie trendy v oblasti slnečných okuliarov. Veľa štýlov sa nelíši od minulého roka, rovnako tak aj tento rok dostáva priestor klasika, ale objavuje sa tu aj niekoľko noviniek, ktoré potešia každého ozajstného fashionistu. Poďme sa teda na trendy slnečné okuliare pre rok 2013 pozrieť!

Okrúhle

Inšpirácia okuliarmi v štýle Johna Lennona bola viac než zrejmá už vlani a s guľatými slnečnými okuliarmi sa budeme stretávať aj tento rok. V hojnej miere sa objavovali na módnych mólach a zamilovalo sa do nich veľa návrhárov. Nosia sa vo všetkých možných veľkostiach, a tak môžu sedieť takmer všetkým tvarom tváre. Ak je však vaša tvár okrúhla, radšej zvoľte iný tvar slnečných okuliarov.

Zdobené obrúčky

Dekorácie v podobe kamienkov, kvietkov, najrôznejších potlačí, farieb a ďalších aplikácií budú tento rok veľmi trendy. Zvoliť môžete aj naozaj bláznivé okuliare! Pre inšpiráciu poslúžia prehliadky značiek ako Stella McCartney či Prada, ktoré si na neprehliadnuteľných slnečných okuliaroch dali naozaj záležať.

Zase tá geometria

Áno, trend geometrických tvarov tento rok zrejme naozaj nedá zabudnúť. Na okuliaroch sa prejavil nielen v guľatom prevedení, ale aj v ďalších rozmanitých tvaroch, hranatých i zaoblených.

Cat eye

Rovnako ako lennonky z minulého roka pokračujú aj okuliare v štýle 60. rokov cat eye. Aj v ich prípade si návrhári vyhrali s dizajnom a tieto slnečné okuliare sa tak objavujú taktiež v mnohých rôznych variantách. Tvar týchto okuliarov vám dodá patričnú dávku elegancie. Pre glamour look k nim natrite pery červeným rúžom.

Zrkadlovky

Pre zástancov moderného štýlu sa ponúkajú okuliare zrkadlové. Tento rok sú trendy aj rôzne farebné varianty skiel, takže okrem klasickej čiernej či striebornej môžete na nos posadiť aj okuliare s fialovými alebo zelenými sklami.

Letecké

Medzi nestarnúcu a stále trendy klasiku sa radia okuliare typu aviator – teda letecké. Medzi ich výhody patrí nadčasovosť, pretože z módy azda nikdy nevyjdú a tiež univerzálnosť, hodia sa totiž k mnohým štýlom obliekania.

Zdroje: www.polyvore.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii doplnky a slnečné okuliare.