Aztécky vzor je stále medzi top trendmi tejto jari a leta

Aztécky vzor je stále medzi top trendmi tejto jari a leta

6. apríla 2013, etno, aztécky vzor, potlače

Sponzorovanej odkazy:

Aztécky vzor pochádza z oblasti Mexika a Latinskej Ameriky. Tento druh potlačí spolu s Etnom radíme k trendom inšpirovaným ľudovou kultúrou a prírodou. Aztécka potlač je špecifická svojimi výraznými farbami a nápaditým geometrickým vzorom, tento trend je často doplňovaný perím, kožou, strapcami a kamienkami. Divoké farby skrátka k Latinskej Amerike patria. Starobylé indiánske vzory sa tu objavujú skôr v piesočnatých odtieňoch hnedej, oranžovej a žltej. Dôležité a veľmi žiadané sú tu doplnky – tým je kladený osobitný dôraz!

A odkiaľ sa Aztékovia a ich kultúra vzala? Ako sme už spomínali – jedná sa prevažne o oblasť Latinskej Ameriky, konkrétnejšie však Aztékovia obývali oblasť dnešného Mexika. Odtiaľ táto módna inšpirácia pramení. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa spočiatku aztécky trend rozšíril do Kalifornie a odtiaľ do celého sveta. Prvým veľkým trendom sa asi stalo pončo. Postupom času sa aztécka potlač a motívy indiánskych kmeňov preniesli na šaty, košele, sačká, legíny, ale aj na kabelky, topánky a doplnky.

AKO aztécku MÓDU NOSIŤ?

Tu sa nemusíte obávať preplácanosti, farebnej divokosti a že je niečoho skrátka príliš. Naopak – u tohoto trendu sa to priamo vyžaduje. Nebojte sa divokých farieb, ktoré sa vzájomne kombinujú. Ak dávate prednosť zemitejším odtieňom – ​​aj tie sú v tomto trende veľmi in. Môžete sa obliecť kompletne do aztéckeho vzoru alebo zvoľte príjemnejšiu alternatívu – jeden kus oblečenia s nápaditým aztéckym vzorom a zvyšok outfitu doladiť doplnkami, ako sú kožené náramky s kamienkami (čím viac, tým lepšie), indiánske čelenky zdobené perím, kabelky s aztéckym motívom, šperky, a tak podobne. V kurze sú momentálne legíny s nápaditými potlačami – tak to využite a preneste aztécku potlač aj sem. S jednofarebným tričkom vám tieto legíny pomôžu doviesť outfit k dokonalosti práve doplnkami. Páni určite ocenia košele a tričká s týmto motívom – či už overprint (celopotisknuté) alebo len s pár detailmi. Nebojte sa, buďte hravé a voľte výrazné farby!

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.