Prehliadka Louis Vuitton jeseň / zima 2013 sa niesla v dekadentnom ale erotickom duchu

Prehliadka Louis Vuitton jeseň / zima 2013 sa niesla v dekadentnom ale erotickom duchu

23. marca 2013, Louis Vuitton, Louis Vuitton prehliadka 2013, Louis Vuitton fashion week Paris 2013, Louis Vuitton kolekcia jeseň / zima 2013, Kate Moss, Marc Jacobs

Sponzorovanej odkazy:

Pred dvoma dňami sa v Paríži v rámci tamojšieho fashion weeku konala prehliadka značky Louis Vuitton pre jeseň / zimu 2013–14 a ako zakaždým to bola krásna „podívaná“. Návrhár značky, Marc Jacobs, prišiel opäť s úplne inými a novými nápadmi a hlavne konceptom, ktorý mal dôvtip a zároveň bol plný elegancie a erotiky.

Oproti minulej kolekcii, ktorej vládla hlavne geometria a ktorej ako by chýbali emócie, sa Jacobs rozhodol ísť úplne opačnou cestou, a to cestou do sveta femme fatales, plného sexuálneho napätia, vrtochov a rozmarov, do sveta predmestských paničiek aj Hitchcokovských hrdiniek zároveň.

Prehliadka, ktorá bola zasadená do falošnej hotelovej chodby s množstvom dverí, akoby rozprávala príbeh ženy, ktorá je rada obklopená luxusom, ale zároveň je tak trochu znudená, ženy, ktorá si večer oblečie svoje najlepšie šaty, ale zostane doma či práve v hotelovej izbe, lebo Jacobsov nápad bol „Prečo ísť von, keď môžete zostať doma a baviť sa vo vnútri?“

Celá prehliadka sa niesla tak trochu v dekadentnom, ale glamour a ľahko erotickom duchu, bola akousi exkurziou do budoárov, plných žien v priehľadných šatách v štýle nočných košieľok, saténových pyžamových oblekoch s nádhernými kvetinovými potlačami. Pánske kabáty a saká boli pretvorené v župany s ružovými pierkami Marabou a všetko dovršovaly dlhé šaty v odtieňoch šedi, modrej, fialovej, hnedej či v čiernej farbe a všadeprítomná sexy čipka. Kolekcia je tiež plná krásnych sandálov na vysokom podpätku, ktoré určite stoja za zmienku.

Celková nálada prehliadky bola tak naozaj úplne odlišná od tej minulej, bola to prehliadka plná emócií a erotického napätia a nedalo si nevšimnúť faktu, že v sebe niesla aj trochu voyerizmu.

Prehliadka mala tiež špeciálneho hosťa, ktorým nebol nikto iný, ako Kate Moss, ktorá predviedla krásne priehľadné šaty v úplnom finále prehliadky a po nej sa objavil tiež aj samotný návrhár Marc Jacobs taktiež v jednom kúsku zo svojej kolekcie.

Copyrights:
Celebrities: Louis Vuitton / David Atlante – Bertrand Rindoff Petroff
Fashion Show – From LV001 to LVMJ: Louis Vuitton / Ludwig Bonnet
Decoration – From LV101 to LV102: Louis Vuitton / Frederique Bonnet

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári.