Jarná kolekcia Levi's je tu!

Jarná kolekcia Levi's je tu!

2. marca 2013, Levi 's, jar a leto 2013, džínsy

Sponzorovanej odkazy:

Ak milujete džínovinu, tradičné strihy a kvalitné oblečenie, potom je Levi 's to pravé orechové. Aj cez to, že väčšina oblečenia značky je viac menej nemenná, každý pol rok na nás v obchodoch čaká svieži vietor v podobe novej kolekcie. Na čo sa môžeme tešiť v tej aktuálnej? Trebárs na inšpiráciu Indiou, hlavnou témou je však premena starého v nové.

Je niečo, čo má dámska a pánska kolekcia spoločného. Poriadnu dávku farieb! Vpustite tiež jar a leto do vašich skríň!

V pánskej kolekcii narazíte na základné kúsky- polo tričká, košele a saká, líšia sa len dĺžkou nohavíc. Miesto klasicky dlhých sa objavujú skôr skrátené (samozrejme s neodmysliteľným ohybom) a tiež šortky všetkých dĺžok. Košele majú ovšelý ráz, čoby potlač tričiek zvolilo Levi 's staré rockové plagáty.

Svojho nedenimového prevedenia sa dočkali aj tradičné Levi 's 501. Rozlúčte sa tiež s tradičnými farbami džínsov. Nečakajte ale žiadne tlmené odtiene, zaobstarať si ich môžete aj v žltom, fialovom alebo svetlo modrom prevedení. Podobne sú na tom aj kraťasy.

V pánskej aj dámskej kolekcii sa objavujú unisexové džínsové a kožené bundy a vesty.

V dámskej kolekcii sa vsádza na klasiku- ženskosť a eleganciu. Potlače sú inšpirované technikami shibori, teda vyššou a premakajnejšou formou batikovania, ako ozdobné prvky boli ďalej použité napríklad korálky alebo vyšívanie.

Obľúbené klasické boyfriend džínsy v kolekcii nemajú výsadné postavenie, Levi 's ich vymenil za úzky strih so zvýšeným pásom a skrátenými nohavicami, teda strihom, v ktorom v minulom storočí žiarila aj nezabudnuteľná Marilyn Monroe.

Aj napriek tomu, že je celá kolekcia farebná, milovníkov pestrosti kolekcie doplnkov asi príliš nepoteší, Levi 's vsádza skôr na teplé prírodné farby, napríklad okrovú, khaki alebo hnedú. Zastúpenie tu ale má aj ružová alebo svetlo modrá, hlavne čo sa šatiek týka. V kategórii dámskych topánok sa môžete tešiť na chuťovku- oxfordky a balerínky upletené z kožených remienkov.

Na záver jedna zaujímavosť, ktorá poteší hlavne ochrancov životného prostredia- denimová kolekcia Levi 's názvom Waste

zdroj: levi.com, facebook.com / levis

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, kabelky a tašky, módni návrhári, pánske oblečenie a topánky, obuv.