Čižmy v štýle grunge

Čižmy v štýle grunge

14. februára 2013, čižmy grunge, Doc Martensa, obuv Converse

Sponzorovanej odkazy:

V posledných rokoch pozorujeme návrat výrazných módnych štýlov. Medzi ne patrí nezameniteľný army štýl obliekania s dvojradovými vojenskými kabátikmi, punkový štýl, v ktorom figurujú predovšetkým cvočky a zipsy alebo rockový štýl s neprehliadnu­teľnými doplnkami a s obľubou v tmavých farbách. V uliciach sa čoraz častejšie stretávame s outfitmi v duchu 90. rokov. Väčšina alternatívnych štýlov obliekania úzko súvisí s hudobným štýlom alebo špecifickou subkultúrou. Prevažne teda hovoríme viac, než o štýle obliekania, o životnom štýle.

Keď sa povie 90. roky, vybavím si dva protikladné prvky. Prvým je hudobná scéna – Kurt Cobain a kapela Nirvana. Druhým je seriál Beverly Hills a s ním spojený populárny štýl obliekania. Zo sveta hudby sa zrodil nejeden módny štýl, v rokoch 80. to bol jedinečný štýl grunge.

Pre mňa predstavuje návrhára v duchu grunge Ricka Owensa. Jeho móda je nevšedná a často provokatívna. V tomto článku sa zameriavame na topánky v štýle grunge a tie na jeho prehliadkach chýbajú naozaj málokedy.

Zoznámte sa – grunge štýl

Úplne stručne si zopakujme niekoľko typických prvkov pre štýl grunge. Táto móda predstavuje oblečenie aj doplnky, ktoré vyzerajú obnosene, poničene a často tiež presne také sú. Využitie starého oblečenia, potrhaných džínsov a nohavíc a obľuba flanelových košieľ – základné prvky štýlu grunge. A čo obuv?

Topánky v štýle grunge majú niekoľko výrazných prvkov. Prevažne sa jedná o štýl military obuvi – vysoké členkové topánky alebo čižmy, šnurovanie a na prvý pohľad pevná obuv. Nechýbajú ozdobné pracky, spony a vysoké podrážky. Medzi grunge obuv by patrili napríklad svetoznáme topánky značky Doc Martens. Ak vás práve „martensky“ neoslovili, môžete využiť aj populárne topánky značky Converse.

Dámske čižmy grunge

Štýl grunge čerpá inšpiráciu medzi rockovým i punkovým štýlom obliekania. Preto nachádzame takmer vždy veľa spoločných prvkov. Dámske čižmy v štýle grunge sú už na prvý pohľad neprehliadnuteľné.

Iste je možné zvoliť menej nápadnú variantu, ale ak si prajeme dodržať nespútanosť grunge štýlu „mali by sme sa do toho poriadne obuť.“

Zdroj: www.asos.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.