Čižmy v štýle grunge

Čižmy v štýle grunge

14. februára 2013, čižmy grunge, Doc Martensa, obuv Converse

Sponzorovanej odkazy:

V posledných rokoch pozorujeme návrat výrazných módnych štýlov. Medzi ne patrí nezameniteľný army štýl obliekania s dvojradovými vojenskými kabátikmi, punkový štýl, v ktorom figurujú predovšetkým cvočky a zipsy alebo rockový štýl s neprehliadnu­teľnými doplnkami a s obľubou v tmavých farbách. V uliciach sa čoraz častejšie stretávame s outfitmi v duchu 90. rokov. Väčšina alternatívnych štýlov obliekania úzko súvisí s hudobným štýlom alebo špecifickou subkultúrou. Prevažne teda hovoríme viac, než o štýle obliekania, o životnom štýle.

Keď sa povie 90. roky, vybavím si dva protikladné prvky. Prvým je hudobná scéna – Kurt Cobain a kapela Nirvana. Druhým je seriál Beverly Hills a s ním spojený populárny štýl obliekania. Zo sveta hudby sa zrodil nejeden módny štýl, v rokoch 80. to bol jedinečný štýl grunge.

Čižmy v štýle grunge (http://www.luxurymag.sk)

Pre mňa predstavuje návrhára v duchu grunge Ricka Owensa. Jeho móda je nevšedná a často provokatívna. V tomto článku sa zameriavame na topánky v štýle grunge a tie na jeho prehliadkach chýbajú naozaj málokedy.

Zoznámte sa – grunge štýl

Úplne stručne si zopakujme niekoľko typických prvkov pre štýl grunge. Táto móda predstavuje oblečenie aj doplnky, ktoré vyzerajú obnosene, poničene a často tiež presne také sú. Využitie starého oblečenia, potrhaných džínsov a nohavíc a obľuba flanelových košieľ – základné prvky štýlu grunge. A čo obuv?

Čižmy v štýle grunge (http://www.luxurymag.sk)

Topánky v štýle grunge majú niekoľko výrazných prvkov. Prevažne sa jedná o štýl military obuvi – vysoké členkové topánky alebo čižmy, šnurovanie a na prvý pohľad pevná obuv. Nechýbajú ozdobné pracky, spony a vysoké podrážky. Medzi grunge obuv by patrili napríklad svetoznáme topánky značky Doc Martens. Ak vás práve „martensky“ neoslovili, môžete využiť aj populárne topánky značky Converse.

Čižmy v štýle grunge (http://www.luxurymag.sk)

Dámske čižmy grunge

Štýl grunge čerpá inšpiráciu medzi rockovým i punkovým štýlom obliekania. Preto nachádzame takmer vždy veľa spoločných prvkov. Dámske čižmy v štýle grunge sú už na prvý pohľad neprehliadnuteľné.

Čižmy v štýle grunge (http://www.luxurymag.sk)

Iste je možné zvoliť menej nápadnú variantu, ale ak si prajeme dodržať nespútanosť grunge štýlu „mali by sme sa do toho poriadne obuť.“

Čižmy v štýle grunge (http://www.luxurymag.sk)

Zdroj: www.asos.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.