Plesová sezóna sa blíži! Plesové a spoločenské šaty 2013

Plesová sezóna sa blíži! Plesové a spoločenské šaty 2013

15. februára 2013, šaty na ples, večerné šaty, plesové šaty, spoločenské šaty, koktejlky, malé čierne

Sponzorovanej odkazy:

Zima je obdobie plesov a bálov, kam chce každá dáma vstúpiť ako Popoluška a premeniť sa v princeznú. A tak všetky už premýšľame ako vymyslieť, aby sme sa predviedli v najlepšom svetle a urobili na okolie náležitý dojem. Viac ako na čokoľvek iné sa spoľahnite na svoj zmysel pre štýl a určite aj dobrý vkus a zvoľte odev pre danú príležitosť čo najvhodnejšie. Nie všade sú žiaduce krátke koktejlky a naopak niekde by zas dlhá róba mohla vyzerať nevkusne.

Ak už ste si vyššie uvedenú základnú vec rozmysleli, určite teraz zápasíte s problémom, kde tak narýchlo zohnať spoločenské šaty. Ak Vás minuloročné šaty už omrzeli, nezostáva nič iné ako ísť nejaké tie dych berúce šaty kúpiť alebo požičať.

Dlhé plesové šaty

Ak udalosť, na ktorú sa chystáte, vyžaduje dlhé večerné šaty, môžete sa aspoň na jeden večer cítiť ako princezná. Nenechajte sa však strhnúť len estetickou stránkou šiat, ale pozerajte aj na praktickosť. Obzvlášť ak si šaty kupujete. Zamyslite sa, či v šatách budete aj tancovať alebo či sa budete len vystavovať obdivným pohľadom. Naozaj, v niektorých šatách sú určite tanečné kreácie nemysliteľné.

Ak máte dlhé štíhle nohy, môžete ich vystaviť na obdiv aj v dlhých šatách s rozparkom do polovice stehien. A v prípade, že sa Vám ešte nepodarila zhodiť vianočná nádielka, siahnite radšej po korzetových šatách, ktoré stiahnu a udržia všetko tam, kde to má byť.

Krátke koktejlové šaty

Dnešná doba nám bohužiaľ príliš nedopriava obliecť sa do veľkej večernej róby. Staviť môžete na istotu, to znamená kúpiť si malé čierne, ktoré využijete aj v bežnom živote alebo sa inšpirujte v najnovších trendoch a zažiarite. Krásne sú šaty z pravého saténu alebo z jeho napodobeniny, takzvaného atlasu. Bohužiaľ však lesk pridáva na objeme a najviac práve na nechcených oblinách. Skvostné sú aj šaty zdobené čipkou, taftom alebo tylom.

Čierne šaty nemusia byť vždy nudné. Napríklad čierne šifónové šaty v korzetovom štýle s nadýchanou sukňou a bielymi perlami vyzerajú skutočne neodolateľne. I keď čierna farba uberá kilá a lichotí postave, osobne mám favoritov medzi púdrovými pastelovými farbami, ktoré tento rok predbehli jar a usadili sa už v zimných kolekciách.

Pri výbere majte vždy na pamäti, že správne vybrané spoločenské šaty sú len tie, ktoré vyjadrujú úctu k danej udalosti, k prítomným hosťom a hlavne aj k Vám samotnej.

Zdroj: http://www.tamsinlondon.cz , www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.