Balerínky jar 2013 - trendová obuv na každý deň

Balerínky jar 2013 - trendová obuv na každý deň

23. februára 2013, balerínky, baleríny Mixer, balerínky HM, balerínky Baťa

Sponzorovanej odkazy:

Balerínky symbolizujú pohodlnú obuv, ktorá sa dá ľahko zladiť s rôznymi kusmi odevu. Pôvodne baletné „piškóty“ si získali tak neuveriteľnú obľubu, že sa ich jedného dňa rozhodol Karl Lagerfeld prepracovať do podoby ideálnej pre vychádzky mestom. Ich kúzlo uchvátilo aj pôvabnú Audry Hepburn. Avšak od tej doby už ubehlo niekoľko rokov a dnes sa stretávame s rozmanitou ponukou balerínok každú jar. Aj jar 2013 nám ponúkne nové modely a zaujímavé spracovanie balerínok.

Pozrime sa hneď na začiatku na značku H & M, ktorá dokonale ilustruje možnosti spracovania balerínok. Niektoré sú vyrobené z koženky, iné sa pýšia na dotyk jemným semišom (imitácia, nie pravá koža) a ďalšie zase zdobia moderné cvočky. Pozorujeme tiež výrazný trend, kedy už nie sú špičky typicky zaguľatené, ale začínajú mať skôr špicatú podobu. Toto spracovanie vyzdvihuje elegantnosť obuvi a dodáva jej nový náboj.

Značka Baťa zase vsádza na vyvýšené podrážky a výrazné ozdobné prvky. Okrem cvočkov sa v kolekcii balerínok Baťa 2013 stretneme s prackami, mašličkami alebo rôznymi páskami. Vyberám na ukážku elegantnejšie modely, ktoré určite mnohé z vás vynosia do práce i na menej formálne akcie. Baťa je zárukou pomerne vysokej kvality, a tak ak chcete naozaj kvalitné balerínky, poobzerajte sa v predajniach Baťa po modeloch z pravej kože.

A na záver si prezrieme kolekciu balerínok Mixer jar 2013. V týchto predajniach môžeme zakúpiť úplne jednoduché balerínky bez akýchkoľvek ozdobných prvkov. Na druhú stranu sa tu stretneme s hravými modelmi, ktoré zdobia výrazné mašle alebo trendy farby. U balerínok (nielen značky Mixer) budeme pozorovať tiež stále častejšie doplnenie o menší podpätok, a tak aj v týchto voľnočasových topánkach si môžeme pripadať vcelku elegantne.

Balerínky nie sú topánky, ktoré by sa mali nosiť celý deň. Hoci sú pohodlné, pre dlhodobé nosenie nie sú zo zdravotného hľadiska vhodné. Ak predsa len chcete v balerínách prebiehali celý deň, vyberajte z osvedčených značiek, ktorých obuv je vyrábaná na základe zdravotných kritérií, ako napríklad GEOX či Scholl.

Zdroj: www.mixershoes.com , www.hm.com , www.bata.cz , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.