Vyčnievajte z davu! - Legíny s aztéckym motívom

Vyčnievajte z davu! - Legíny s aztéckym motívom

25. januára 2013, aztécke vzory, párty oblečenie, legíny, pestrofarebné legíny, indiánske motívy

Sponzorovanej odkazy:

Legíny – úplný boom za posledné roky! Všetky ženy i dievčatá ich majú a tie čo nie, tak ich aspoň chcú mať. Sú skutočne skvelým oblečením a musím sa priznať, že aj ja som im úplne podľahla. Sú skvele kombinovateľné, slušivé, padnúce a majú mnohé ďalšie pozitíva. Je skvelé, že si medzi nimi vyberie každá žena. Na pultoch nenájdete už len čierne klasické legíny metalického vzhľadu, ale tiež legíny so zvieracím, kvetinovým, digitálnym, obrázkovým či práve aztéckym motívom, o ktorom by mala byť teraz reč.

Ríša Aztékov sa rozkladala v predkolumbovskej Amerike na území dnešného Mexika. Ich umenie bolo skôr náboženského charakteru, slúžilo predovšetkým k uctievaniu ich početných božstiev. Aztékovia stavali chrámy, pyramídy, ale tiež vytvárali keramiku a textil. Aztécke kresby, ktoré sa práve na dnešných legínach s aztéckym motívom nachádzajú, sa zachovali hlavne vo forme piktogramov (rôznych grafických znakov), kedy každý znak znamenal iné slovo. Nemyslím si však, že zo svojich legín s aztéckym motívom niečo vyčítate, ale môžete si domýšľať. Je v podstate len na vás s akým príbehom chcete legíny mať.

Legíny s aztéckym motívom môžu mať rôzne farby. Je jasné, že najviac efektívna a najlepšie kombinovateľná je farba čierno-biela, ale vyskúšať budete môcť červenú, smaragdovú, tmavo modrú či sýto ametystovú. Pokiaľ sa jedná o aztécke motívy, nemožno totiž hovoriť o klasických základných farbách. Ak ste skôr pre pestré farby, tak v obchodoch možno nájsť aj pestrofarebné aztécke legíny. Pri pohľade na ne vám ani nebude jasné, ako sa tam toľko farieb mohlo dostať.

Možno vás už pri pohľade na legíny s aztéckym motívom napadajú otázky: Ako tieto legíny nosiť? S čím ich správne skombinovať? Do akej spoločnosti? Odpovede sú z väčšej časti len na vás. Všeobecne sa k legínam hodia o niečo dlhšie tričká či kratšie šaty. Voľte ich skôr jednofarebné, ktoré neupútajú tak veľkú pozornosť ako vaše legíny, na ktoré by mali byť predovšetkým smerované oči okoloidúcich. S aztéckym legínami môžete skúsiť zladiť celý svoj ​​outfit do indiánskeho motívu. V týchto legínach vyrazte na párty, na nákup alebo na prechádzku. Môžu sa stať ležérnymi aj slávnostnými. U nich sa naozaj medze nekladú.

Zdroje: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.