Trendy pánske kabáty

Trendy pánske kabáty

16. januára 2013, kabáty, zimný kabát, trenčkot na zimu, trenčkot, kabát na zips, kabát na gombíky

Sponzorovanej odkazy:

Kabáty sú čím ďalej viac obľúbenejšie, a to nielen u žien ale aj u mužov. Takmer každý vlastní klasickú bundu, ktorú nosíme bežne každý deň do práce alebo vo voľnom času, a kabát, ktorý využijeme väčšinou pri formálnejších udalostiach. Na jeseň miesto kabátov nosíme trenčkot, lenže v tom by sme v zime zmrzli, a tak tu máme našťastie jeho zimnú alternatívu a veľký výber z kabátov. Aké sú aktuálne trendy u pánskych kabátov a ktoré sa túto sezónu nosia? Čítajte ďalej.

Celý rok boli trendom oversized a maxi veľkosti. Hoci ženy nosia túto zimu prevažne oversized kabáty, u mužov je to inak. Tu je prevedenie „maxi“ skôr v dĺžke, ale nie doslova. Kabáty do pása sa momentálne príliš nenosia a kto sleduje trendy, tak určite vie, že kabáty v dĺžke ku kolenám sú tie pravé. Predviedli ich vo svojich kolekciách všetky módne giganty, ktoré udávajú aktuálne trendy. Vyvarujte sa však kabátov s dĺžkou až na zem, nie sme v stredoveku a ani v Matrixe, tieto sa naozaj nenosia.

Kabáty v dĺžke ku kolenám môžete väčšinou kúpiť buď v prevedení so zapínaním na zips so stojačikom alebo klasickým dvojradovým zapínaním na gombíky s golierom – inšpirované vojenskou uniformou. V oboch prípadoch odporúčame outfit doplniť šálom, zvlášť u kabátov na gombíky, lebo krk je tak odhalený a určite by nikto z vás netúžil prechladnúť a ležať s chrípkou v posteli. Niektoré modely kabátov bývajú doplnené o jemnú ovčiu vlnu na golieri – tá pekne hreje a môžete sa tak do nej pekne zababušiť. Na jeseň sa veľmi nosila hnedá a všetky jej odtiene. V zime však dajte prednosť tmavým odtieňom ako je čierna, šedá alebo tmavo modrá. Celkový outfit dolaďte nohavicami alebo džínsami užšieho strihu (široký strih je tu naozaj nevkusný), môžete využiť trendov a obliecť niektorý zo svetrov či kardiganov s potlačou a určite nezabudnite na šál, ktorá vám bude farebne ladiť s kabátom. Teraz už vám zima nebude.

Zdroje: www.zara.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.