Pánske zimné bundy 2012 - pérové, prešívané i parky

Pánske zimné bundy 2012 - pérové, prešívané i parky

15. decembra 2012, pérové bundy, pánske zimné bundy, športová bunda, pánska parka

Sponzorovanej odkazy:

Pánska móda na Slovensku zaznamenáva pomaly obmeny a muži sa čoraz menej boja experimentovať. Avšak pánske zimné bundy sa vždy držia dlhšie jedného štýlu. Medzi stálice v zimnom období patria pérové bundy. Perfektne izolujú teplo a prevažne majú športovejší ráz. Už niekoľko sezón sa teší návratu parka, a to v dámskej aj pánskej móde. Tento rok patria medzi najväčších favoritov zimnej sezóny prešívané bundy. Obľúbené sú stále lesklé materiály a za novinku možno považovať kombinácie materiálov a tiež kožušinové goliere. Kapucňa s kožušinkou nie je už žiadnym novým trendom.

Mnohí muži uprednostňujú multifunkčné bundy, ktoré vynikajú dizajnovým aj funkčným spracovaním. Takéto bundy majú napríklad odnímateľné rukávy, alebo je ich súčasťou teplá podšívka, ktorá sa dá tiež odopnúť. Získame tak bundu pre jesenné aj zimné dni alebo vestu a bundu v jednom kuse oblečenia. Bohužiaľ u nás momentálne nie sú tak ľahko k dostaniu. Ľahšie môžeme zakúpiť zimnú bundu, ktorú možno nosiť z oboch strán (často je jedna strana výrazná a druhá v decentnejšom prevedení).

Medzi veľký trend patria Duffle bundy, rovnako ako Duffle kabáty. Vyznačujú sa typickým zapínaním a prevažne je ich súčasťou kapucňa. Táto bunda patrí skôr medzi jesenné kúsky, ale dá sa zakúpiť aj v prevedení s vnútorným kožúškom.

Pánske zimné bundy pre sezónu 2012/2013 sú riešené jednoduchými strihmi, zaujímavými detailmi a držia sa väčšinou jednej farby. Tá môže byť klasicky tmavšia, ale aj výrazná. Túto zimu rozhodne farby neschovávajte a dajte im patričný priestor. Horčicová, oranžová alebo červená, také výrazné farby sú žiadúce.

Farieb by ste sa však mali vzdať v prípade, že každodenne nosíte biznis módu, ktorá má svoje pravidlá. Nie je práve vhodné cez elegantný pánsky oblek obliecť športovú bundu. Zvážte teda, na aké účely sa bunda nakupuje. Nie vždy musíme dať na trendy a dizajn. Dobrou voľbou sa môže stať aj jednoduchá páperová či prešívaná bunda tmavej farby.

Pánske parky:

Pánske prešívané bundy:

Pánske pérové bundy:

Zdroj: www.asos.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.