Odklon od elegancie - Dámske aj pánske športové bundy 2012

Odklon od elegancie - Dámske aj pánske športové bundy 2012

9. novembra 2012, nepremokavá bunda, skate, Urban Classics, dámske bundy, pánske bundy, jeseň 2012, zima 2012, softshell, športové bundy, adidas, Nike, H & M

Sponzorovanej odkazy:

Ste vášnivým športovcom či športovkyňou? Milovník alebo milovníčka ležérneho štýlu? Nechcete nosiť stále len elegantné oblečenie, v ktorom sa cítite upnuté? Tak práve pre vás je tu tento článok! Zima už je tu, a tak je treba siahnuť po nejakej tej teplejšie bunde, a to zvlášť v skorých ranných a neskorých večerných hodinách.

Športové bundy budú tým pravým kúskom pre športovcov, ale aj pre tých, ktorí športu veľmi neholdujú. Tieto bundy vás svojimi vlastnosťami príjemne prekvapia pri prechádzkach so psom, nákupoch v meste alebo pri akýchkoľvek prácach na záhrade. Je veľa možností, ako športové bundy využiť. Určite sa teda budú hodiť každému.

Keď sa povie športové bundy, každému sa určite ako prvé vybavia športové značky, ktoré ich produkujú. Najznámejšie a tiež najviac dostupné sú značky ako Nike, Adidas, Alpine Pro, Puma, NordBlanc či Reebok. Nie sú to ale len tieto značky, u ktorých v obchodoch nájdete športové bundy. Určite si vyberiete aj v rôznych skate-shopoch, kde budete môcť vyberať zo značiek K1X, Urban Classics, Roca Wear, Turbokolor, Crooks & Castles, Wrung, Ecko alebo Horsefeathers. Ak týmto obchodom príliš neholdujete, určite vás milo prekvapím. Športovú bundu si budete môcť zaobstarať aj v obchodoch známej značky H & M.

Ďalším kritériom, podľa ktorého možno športové bundy rozdeliť, je šport, ku ktorému budete bundu nosiť. Toto rozdelenie je veľmi dôležité, pretože bundy sa od seba veľmi líšia. Každá je vyrobená špeciálne tak, aby vám pri vašom športovaní nejako neprekážala. Bundy na behanie sú väčšinou upnuté alebo sa dajú aspoň nejakým spôsobom stiahnuť. Zapínanie na zips je občas len polovičné, hovorí sa mu half-zips. Tieto bundy využijete napríklad aj pri dnes veľmi obľúbenom Nordic Walkingu čiže chôdzi s palicami. Iné sú potom bundy na hory, ktoré nosíte pri zimných športoch. Tie sú omnoho teplejšie a v mnohých prípadoch aj vystuženejšie. Ďalej potom rozlišujeme športové bundy na tennis, golf, outdoor alebo atletiku.

Tiež materiál, z ktorého sú športové bundy vyrobené, je veľmi podstatný. Je dobré tieto materiály rozlišovať a poznať ich, a to predovšetkým kvôli počasiu, v ktorom sa rozhodnete športovať. Každý pozná bavlnu, ktorá je hojne využívaným materiálom. Predovšetkým tá 100% bavlna je veľmi kvalitná, príjemne sa nosí a absorbuje pot. Stretnúť sa môžeme aj s bundami termálnymi, v ktorých vám bude príjemne teplúčko, ale primerane, aby sme nemali prílišnú produkciu potu. Určite ste už počuli pojem softshell, čo je materiál novej generácie, ktorý má vynikajúce funkčné vlastnosti. Softshellové bundy sú nepremokavé, vetruodolné a priedušné. Vášniví športovci potom iste ocenia bundy odľahčené, o ktorých ani nebudú vedieť, že ich na sebe majú.

Zdroje: www.polyvore.com www.queens.cz www.ikonikstore.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.