Dovolenka v Chorvátsku - tipy na výlety

Dovolenka v Chorvátsku - tipy na výlety

21. augusta 2012, Chorvátsko, dovolenka v Chorvátsku, cestovanie

Sponzorovanej odkazy:

Žmúrime oči pod žiarou slnka, uvelebujeme sa na lehátko a popíjame svieži letný drink. Morský vánok si sem tam pohrá s vlasmi a cez slúchadlá, z ktorých sa linie naša obľúbená hudba občas začujeme plážového predajcu kukurice alebo výletov lodí. Aj takto mnohokrát vyzerá naša dovolenka v obľúbenej prázdninovej krajine – v Chorvátsku.

Zvykli sme si relaxovať pri vode, prípadne navštíviť niektoré z kúzelných miest ako je Split, Zadar alebo Dubrovník. Kto je skalným priaznivcom Chorvátska, určite by si nemal nechať ujsť krásy nielen týchto miest, ale aj chorvátskej prírody.

Populárnym miestom sú najmä Plitvické jazerá, kde sa návštevníci snažia zachytiť každý krok náčelníka Vinnetou. Na takúto návštevu je vhodné vyčleniť celý deň, prípadne víkend. Areál je obrovský a zasluhuje si pozorné prehliadnutie. Všetky potrebné informácie nájdete tu .

Vplyvom nadšenia zo svetoznámych Plitvických jazier turisti často prehliadnu nemenej nádherný Národný park Krka. A tak ak sa chystáte do Šibeníku, Vodice, Biogradu alebo budete mať cestu okolo, zájdite aspoň na krátku prehliadku. Prevádzkovatelia parku odporúčajú najmä prehliadku lodí, pri ktorej si dosýta vychutnáte všetky krásy. Jedná sa o absolútnu oázu pokoja a mieru. Verte, že onen pokoj vo vás pretrvá po dobu celej dovolenky. Webové stránky aj s cenníkom na stiahnutie nájdete tu

Nielen čarovná príroda, ale aj nezabudnuteľná zábava.

V Chorvátsku sa počas leta koná mnoho festivalov a koncertov. Navštíviť je možné ako klasické folklorové akcie, tak riadne hudobné festivaly s miestnymi kapelami a patričným množstvom alkoholu všetkého druhu.

Aktuálne je festival 7jezera, ktorý sa koná v lone prekrásnej prírody Bačinské Jazerá. Všetko potrebné sa dozviete na webových stránkach. Festivalu sa zúčastní aj obľúbená kapela Dječaci.

Najväčšiu párty v Chorvátsku nájdete na pláži Zrće. Informácie o akciách sú na stránkach v angličtine s označeným dátumom, takže sa ľahko zorientuje každý – http://www.zrce.hr .

Fesivaly v duchu folklóru a tradícií sa konajú prevažne v júni a júli. V súčasnej dobe prebieha jeden taký festival na ostrove Krka a program je zverejnený na internetových stránkach http://www.krk.hr/ … ar_dogadanja .

Zdroj: thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii cestovanie a dovolenky.