Čo na hlavu v lete? Inšpirujte sa!

Čo na hlavu v lete? Inšpirujte sa!

13. augusta 2012, čelenky do vlasov, kvetinové čelenky, vlasy, účesy, trendy účesy, letné účesy, festivalová móda, festivaly, doplnky, klobúky, retiazky, čelenky, turbany, vlasové ozdoby

Sponzorovanej odkazy:

Festivalová sezóna nám už beží v plnom prúde. Hľadáte inšpiráciu, ako sa na takúto udalosť obliecť a aké sa práve nosia doplnky? Máme pre vás pár super nápadov „čo na hlavu“, ktoré sa vám budú zaručene páčiť a budú vás predovšetkým baviť. Poďme sa pozrieť, čo je najviac trendy a čím na festivaloch okúzliť.

Nápadité KLOBÚKY

Slamený klobúk by vám v letnej výbavičke nemal chýbať. Ochráni vás pred ostrým slnečným žiarením a zároveň vám v ňom nebude príliš teplo na hlavu. Ktorý je ten pravý? Vyberte si ten, čo vám najviac pristane, čo vás baví. My osobne odporúčame slamený klobúk v kovbojskom štýle, alebo klasický slamák – čím väčší, tým lepší. Oživiť ho môžete farebnou stuhou. Ak na slamáky veľmi nie ste, zvoľte iný druh klobúka. Môže to byť klobúk pripomínajúci klobúčik alebo baretku, môže mať akú farbu chcete a ak milujete extravaganciu, tým lepšie. Ľudia si vás na festivale určite zapamätajú.

Čelenky a retiazky DO VLASOV

Klasické čelenky nikdy nevyjdú z módy. Či už z plastu, kovu alebo látkové. Obzvlášť roztomilo pôsobia gumové čelenky s mašličkou na bočnej strane. Čelenku môžete oživiť aj kvetinou alebo štrasovou ozdôbkou. Rovnako môžete použiť aj brošňu. Buďte vynaliezavé! Noste, čo je vám najmilšie. Tohtoročným obrovským hitom sú cvočky a ani čelenkám sa nevyhli. Inšpiráciou bola samotná socha Slobody. Prinášame vám preto malú ukážku, ako také čelenky nosiť.

Ďalším horúcim trendom sú orientálne retiazky do vlasov. Pôsobia exoticky a vdýchnu vášmu outfitu tajomný blízkovýchodný nádych. Retiazka sa nosí samotná pozdĺž obvodu hlavy alebo prepojená s obvodovou retiazkou cez temeno hlavy.

MINITURBANY, venčeky a OSTATNÉ OZDOBY

Mini turbany, opäť inšpirované blízkym východom, si získali na obľube. Síce vás pred priamym slnkom neochránia úplne, ale aspoň čiastočne a vyzerať budete úchvatne. Noste ich uviazané cez vlasy s uzlom alebo prešmykovaniu na čele, konce šatky alebo šály pevne zviažte a zamaskujte, aby nešli vidieť. Ak máte šatku alebo šál dlhší, konce môžete nechať splývať s vlasmi. Pôsobí to uvoľneným hippie dojmom.

Roztomilým doplnkom sú venčeky do vlasov z umelých kvetín, ale vyrobiť si môžete aj veniec živý, ale ten vám bohužiaľ viac ako pár dní nevydrží a môže sa rozpadať. Hoci máme venčeky fixované v pamäti ako romantický doplnok už odmala, možno vás prekvapí, že sa v súčasnej móde nosia prevažne k rockovým a vintage outfitom.

Vlasy môžete ďalej ozdobiť nápaditými sponkami, mašľami, stuhami, perovým ozdôbkami, korálikmi, atď… Skrátka každá si nájde to svoje. Ak ste šikovná, vyrobte si svoju originálnu a osobitú ozdobu do vlasov.

Zdroje: www.nastygal.com , www.asos.comwww.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii doplnky a vlasy a účesy.