Pletené kabátiky vás na jeseň zahrejú a naviac sú veľmi trendy!

Pletené kabátiky vás na jeseň zahrejú a naviac sú veľmi trendy!

9. decembra 2010, Pletená móda, pletené kabátiky, jesenné kabátiky, kabátiky 2010

Sponzorovanej odkazy:

A je to tu, nastalo toľko vysnívané obdobie každej módnej gurmánky, obdobie, kedy umelci hýria kreativitou ovinutou jemným pozlátkom elegancie a ženy majú pocit, že vo svete módy nie je nič nemožné. Jeseň je jednoducho kráľovským obdobím módy, poskytuje voľnosť, neobmedzené množstvo štýlov, farieb a strihov. Každý módny tvorca má svoj vlastný postoj, ktorý smie vyjadriť práve vďaka tomu, že obdobie jesene je tak dramatické.

Keď som začala písať tento článok, dlho som rozmýšľala nad tým, ako priviesť práve tému pletených kabátiku až do vašich šatníkov. Jednoducho, predsudky sú predsudky a nie je tomu tak dlho, čo ženy doma na kolenách plietli svetre, pretože jednoducho nebolo nazvyš a tým sa pletená móda tak nejako posunula v českom povedomia do praktických kúskov, ideálne domácej výroby a nie záležitosť veľkého módneho dobrodružstva. Takže, len na úvod, pletené kabátiky nie sú nudné a nie sú určené len zrelším ženám, ba naopak, pletená móda môže byť prekvapivo dráždivá a veľmi zvodná. Presvedčte sa!

Teraz, keď už som vám predstavila niekoľko možných variácií, ako z pleteného kabátiku urobiť dokonalý, vysoko módny outfit, nastala chvíľa, kedy je treba povedať niečo ku konkrétnym jednotlivým kúskom a to rovno v spojení s rôznymi typmi postáv. Nerada by som sa niektorej z radov našich čitateliek akokoľvek dotkla, sama som tento spôsob delenia postáv nikdy nemala rada, ale v tomto článku som sa predsa odhodlala tohto delenia využiť. Práve pletenina dokáže až extrémne skresľovať postavu a rada by som naše čitateľky vyvarovala akýchkoľvek módnych faux-pas, pretože jednoducho povedané, nikto nie je dokonalý a každá žena chce nechať vyniknúť predovšetkým svoje klady, takže smelo do toho!

Pre ženy plnších tvarov

Ako som už v predchádzajúcej časti zmienila, pletenina naozaj dokáže niekedy až extrémne skresľovať postavu, čím sa z veľmi módnej záležitosti, behom okamihu môže stať ozajstné módne faux-pas. Ak patríte medzi majiteľky naozaj ženských kriviek, rada by som vám odporučila pár možných spôsobov, ako ulahodit svojim postavičkám.

1. Ak pletenina, tak odporúčam jemnejšie prevedenie. Čím silnejšie vlákno, čím výraznejšie vypletené hrubé vzory, tým opticky širšie bude pôsobiť vaša postava. Preto odporúčam sa zriecť huňatých kabátikov a hľadať splývavé, jemnejšie, ideálne hladké varianty.

2. Zdôraznite pas! Zabudnite na chvíľu na mýty, že opasky si môžu dovoliť len ženy útlejšie postavy, tak to naozaj nie je, ba naopak, postavy typu presýpacích hodín, môžu práve vďaka opaskom, pozdvihnúť svoje krivky!

3. Roláky? Môže byť, ale nemali by ste zabúdať, že práve roláky u silnejších postáv skracujú krk a tým postavu opticky rozširujú, je treba vhodne vybrať daný typ.

4. Riasenie? S tým sa radšej rozlúčte, ak patríte medzi majiteľky objemnejších hrudníkom a pokryjete tento svoj dar od prírody ešte metrami riasenej pleteniny, nebude to zrovna ideálne.

Pre ženy útlejších postáv

Jednoducho povedané, módny priemysel želá ďaleko viac dámam útlejších postáv a preto aj výber pletených kabátikov bude trochu jednoduchší.

1. Útlejšia postava ešte neznamená postavu dokonalú, ak vás trápi až extrémne štíhla postavička, skúste zvoliť vzory a silnejšie vlákna, ktoré opticky vašu postavu rozšíria. (Pochopiteľne aj jemné, hladké vlákna sú absolútne v poriadku.)

2. Za predpokladu, že k vám príroda nebola príliš štedrá a jednoducho nie ste zrovna majiteľkami bujného poprsia či prípadne okrúhlych zadočkov, skúste riasiť!

3. Patríte medzi tie šťastné majiteľky pravých ideálnych kriviek? Zdôraznite svoj pás práve momentálne vysoko módnymi tenkými opaskami.

4. Jeseň praje rozviatymi kardiganům, takže im prajte aj vy, pretože tieto pôvabné rozviate kúsky sú ako stvorené pre útle postavičky.

Zdroj: www.polyvore.com, iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.