Ombre hairstyle - Už ste vyskúšali?

Ombre hairstyle - Už ste vyskúšali?

21. júna 2012, účesy, trendy vlasy, farby na vlasy, ombre hairstyle, ombre, zosvetlené končeky vlasov, svetlé odfarbovanie, blond končeky

Sponzorovanej odkazy:

Z USA k nám dorazil nový trend čo sa týka farbenia vlasov. Túžite po zmene a máte plné zuby dofarbovania odrastov? Potom máme horúci tip úplne pre vás – ombre hairstyle, teda zosvetlené končeky vlasov. Tento vlasový trend spočíva v tmavom základe (najlepšie ak ste prírodná brunetka) a približne od druhej polovice dĺžky vlasov postupne zosvetlených končekoch. Dôležité je, aby prechod bol plynulý a čo najviac prirodzený, teda krásne natónovaný, akoby vám pramienky vlasov zosvetlilo slnko.

Aj slávne celebrity prepadli tomuto vlasovému trendu. Priekopníčkou tohto štýlu je pôvabná herečka Jennifer Aniston (známa predovšetkým ako Rachel Greenová zo seriálu Priatelia), ktorá je povestná svojimi krásnymi lesklými tónovanými vlasmi, a už pred pár rokmi sme u nej mohli uvidieť ombre hairstyle. Tomuto odfarbovaniu prepadla napríklad aj herečka Drew Barrymore a speváčka Ashlee Simpson. Za oceánom sa s týmto trendom stretnete u veľkej časti ženskej populácie.

Reč bola o prirodzenom tónovaní a odfarbovaní končekov do blond odtieňov s tmavým základom pri korienkoch. Ak sa však nebojíte extravagancie, farby môžu byť akékoľvek. Ďalšou obľúbenou farbou vlasových končekov je ružová, červená, zelená, modrá a fialová. Tento trend najviac boduje v Londýne. Základom nemusí byť vždy len hnedá, ale môže to byť napríklad blond alebo čierna farba vlasov. Kontrastná farba končekov už je len na vás – ak však zvolíte napríklad červenú, ružovú alebo zelenú, dofarbovať budete musieť častejšie, pretože sa tieto vlasové farby často vymývajú.

Nezabudnite samozrejme na dôkladnú starostlivosť – šampóny na farbené vlasy, vlasové kúry a zábaly, pretože končeky vlasov u tohto typu farbenia trpia najviac a predídete tak ich štiepeniu. Ak vás ombre hairstyle zaujal, choďte do toho! Odporúčame sa však zveriť do rúk odborníkov, ktorí s týmto farbením a tónovaním majú skúsenosti.

Zdroje: Tumblr,, www.google.com , www.lookbook.nu

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii parfémy a kozmetika a vlasy a účesy.