Trendy potlače a vzory jar / leto 2012!

Trendy potlače a vzory jar / leto 2012!

30. apríla 2012, trendy potlače, geometrická potlač, kaleidoskopická potlač, zvieracia potlač, aztécke vzory, tribal vzory, prúžky, bodky, kvetinová potlač, leto 2012, trendy vzory, jar 2012

Sponzorovanej odkazy:

Tohtoročná jar a leto sa okrem farieb nesie aj na vlne výrazných a neobyčajných potlačí, ktoré zdobia topy, šaty, sukne, nohavice, legíny a pokojne aj niektoré doplnky. Okrem neustupujúceho trendu zvieracích vzorov a jarnej klasiky v podobe kvetinovej potlače, je tu aj veľa noviniek, ktoré môžete tento rok na jar a v lete vyskúšať, a dodať tak svojmu šatníku tú pravú jarnú šťavu. Poďme si teda trendy potlače pre jar a leto 2012 predstaviť!

Horúca novinka: kaleidoskopický trend

Keďže o kvetinových i zvieracích potlačiach toho už bolo napísané veľa, pozrieme sa dnes skôr na novinky a začneme hneď jedným z najzaujímavejších trendov tejto sezóny – kaleidoskopickým vzorom. Objavil sa napríklad v prehliadkach Matthewa Williamsona a Emilia Pucciho a pravdou je, že vyzerá originálne a fantasticky! Obliecť sa do tejto potlače môžete pokojne od hlavy až k päte, alebo pre menej výrazný look zvoliť iba jeden „kaleidoskopický“ kúsok. Každopádne budete s touto potlačou originálni a o krok napred!

Hodina geometrie

Ak vás v škole geometria nudila, tento rok na jar si s ňou užijete zábavy veľa. Kruhy, bodky, štvorčeky, prúžky ale pokojne aj trojuholníky a ďalšie tvary sú tento rok trendy a zdobia najrôznejšie kúsky oblečenia. Výsledkom sú veľmi hravé, veselé a tiež farebné topy či šaty, v ktorých tento rok zaručene nešliapnete vedľa.

Aztécke a tribal vzory

Tohtoročnú jar vzdali návrhári hold aj starším kultúram a priniesli nám tak trend aztéckych a „tribal“ potlačí. Svojich priaznivcov si tieto vzory nájdu hneď z niekoľkých dôvodov. Sú exotické a teda originálne, môžu byť farebné, ale aj neutrálne a predovšetkým vďaka pestrosti vzorov skryjú nejaké to kilo navyše, čo možno mnoho žien ocení. Perfektne vyzerajú predovšetkým šaty a tuniky s týmito potlačami, ale nemusíte sa brániť ani doplnkov v týchto vzoroch.

Mix potlačí

Hoci všade počúvame, že kombinovať potlače sa nemá, alebo dokonca nesmie, tento rok to tak úplne neplatí. Na prehliadkových mólach sme totiž mohli vidieť kvety s prúžkami, kocky s hviezdami a veľa ďalších neočakávaných kombinácií, ktoré navyše vyzerali viac než dobre. Nie je to práve najjednoduchší štylistický počin, ale pokúsiť sa zmiešať dve potlače tento rok môžete aj vy!

Zdroje: www.shopstyle.com , www.asos.com , www.net-a-porter.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a doplnky.