Fashion trend: Desert boots pre ženy!

Fashion trend: Desert boots pre ženy!

13. apríla 2012, 60.roky, unisex, desert boots, dámska obuv, jar 2012, semišové topánky, ihlový podpätok, podpätok na kline, topánky na platforme

Sponzorovanej odkazy:

A zase je tu trocha toho módneho retro štýlu! Prvé desert boots boli projektované už roku 1949 a dostali sa do popredia módy 60. rokov, kedy sa nosili takmer k akémukoľvek typu oblečenia. Dnes sú opäť tu, a to aj v dámskej verzii! Desert boots sa dajú považovať za veľmi zvláštny typ obuvi pre ženy, ale opak je pravdou! Tieto krásne topánočky môžu ženy nosiť tiež takmer ku všetkému. Vyzerajú naozaj skvele, roztomilo a hlavne sú veľmi príjemné na nosenie.

Tento rok budú tieto topánky v móde. Skvele sa hodia do jarného počasia, ale využijete ich aj pri letných večeroch alebo aj na jeseň. Niektoré desert boots sú opatrené aj kožúškom, preto sa hodia aj do zimy.

Topánočky desert boots by sa dali zaradiť medzi ležérne. Určite si v nich nepôjdete zabehnúť desať kilometrov alebo sa v nich promenádovať na spoločenský ples. Sú naozaj určené pre klasické nosenie, takže ich využijete predovšetkým na prechádzkach po meste.

Väčšina desert boots je vyrábaných zo semišu, ktorý je teraz veľmi v kurze. Starostlivosť o neho ale nie je zas taká sranda. V daždivých dňoch v nich teda veľmi nevychádzajte, pretože by nemuseli vyzerať tak, ako vyzerali, ako ste v nich vyšli von.

Veľká väčšina desert boots by sa dala zaradiť medzi unisex, pretože sa dámske desert boots v mnohých prípadoch od tých pánskych veľmi nelíšia. A zvlášť v dnešnej dobe, keď často v obchodoch ani neviete, ktorá móda je určená pre pánov a ktorá pre dámy.

desert boots na podpätku sa ale určite nepomýlite. Tieto topánky vyzerajú kúzelne a sú veľmi populárne. Môžete si vyberať medzi ihlovými podpätkami, podpätkami v tvare obráteného kužeľa alebo masívnejších podpätkoch. Desert boots sa ale tiež veľmi vyžívajú v podpätkoch na kline, ktoré sa u týchto topánok často vyskytujú.

Nosenie týchto desert boots sa môže zdať veľkou vedou, ale stavte sa, že nie je! Naozaj sa dajú nosiť takmer ku všetkému! Budú skvele dopĺňať vaše jeansy, legíny, tepláky, ale i sukňu alebo šaty. Keďže sa vyrábajú zo semišu, sú veľmi často pastelovo sfarbené, čo je ich obrovské plus. Môžete si k nim vziať maxi kabelku rovnakej farby alebo farby kombinovať ako chcete. Desert boots sú skutočne topánkami neobmedzených možností.

Zdroje: www.shopstyle.com www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii módne peklo a topánky, obuv.