Topánky na jar 2012 - vyberte si tie svoje!

Topánky na jar 2012 - vyberte si tie svoje!

19. marca 2012, dámske topánky, obuv, dámske jarné topánky, lodičky, balerínky, dreváky, poltopánky, topánky jar 2012, sandále, dámske sandále, jar, topánky, jarné trendy, jarné topánky, tenisky

Sponzorovanej odkazy:

Pestré farby, kvetinová romantika, pánsky štýl a balerínky. Takto by sa dali charakterizovať trendy jarnej obuvi pre nasledujúcu sezónu. Tešiť sa môžeme na platformy, dámske poltopánky a topánky na podpätkoch. Z farieb ponúka jarná kolekcia hlavne prírodné tóny a pestré farby, dominujú kvetinové potlače. Vo výkladoch obchodov už panuje jarná pozitívna nálada, a tak ju poďme tiež aspoň trošku nasať.

Balerínky

Každoročnou klasikou jarných mesiacov sú práve balerínky. Sú stále rovnako obľúbené najmä u žien, ktoré neholdujú podpätkom. Čiernu vymeňte za veselé farbičky, pastelové odtiene, kvetinové potlače a háčkované materiály. Retro štýl päťdesiatych rokov je opäť v kurze, takže sa nebojte bodiek, prúžkov a mašličiek. Pozor si však dajte na plochú podrážku týchto topánok. Neodporúča sa každodenné nosenie, zvlášť u balerínok s tenkou podrážkou, vďaka ktorej cítite každý kamienok. Sú to hlavne topánky určené do teplých dní.

Platformy

Tohtoročným trendom číslo jedna v jarnej obuvi sú topánky na platforme. Či už zvolíte vyšší alebo nižší klin, budete sa v týchto topánkach cítiť pohodlne vďaka pevnej podrážke. Tu dominujú kvetinové motívy, korková alebo drevená platforma, často sú doplnené lýkovými alebo koženými povrázkami, ktoré pôsobia sviežo letne. Ak ste fanúšičkou pastelových farieb, neváhajte a choďte do toho. Budete jednoznačne in.

Dreváky

Už naše mamičky vo svojej mladosti radi nosili tieto črievičky z dreva. Vďaka širokému podpätku sú veľmi pohodlné a zároveň ženské a elegantné. Nosia sa hlavne v retro štýle a vydržíte v nich pokojne aj celé popoludnie, ako by ste chodili v papučkách.

Poltopánky

Dámske poltopánky v tzv. dandy štýle si obľúbila nejedna z nás. Jedná sa o štýl à la gentleman z 19.storočia – teda o mužské prvky v dámskej garderóbe. Poltopánky, či už na nízkom alebo vysokom podpätku, sú zdobené šnurovaním, prešívaním a prackami. Obľúbené sú hlavne v čiernej farbe, a to ako v matnej tak v lakovanej variante. Vyzerajú veľmi elegantne a na úrovni. Nosiť ich môžete k nohaviciam vo voľnom čase, k šatám na schôdzku alebo napríklad ku kostýmu do práce. Ak ste dámskym polobotkám ešte neprišli na chuť, určite svoj názor s jarnými trendmi prehodnotíte. Vyzerajú jednoducho úžasne.

Tenisky v žiarivých farbách

Každá z nás miluje tenisky, hlavne pre ich neprekonateľné pohodlie. Aj táto jar je im naklonená. Nebojte sa žiarivých farieb – tyrkysovej, korálovo červenej, žltej, fialovej alebo sýto ružovej. Kvetinová potlač je trefou do čierneho. Nosia sa členkové i nízke, záleží na tom, čo preferujete.

Čižmy

Ani čižmám ešte nie je koniec, i keď už mrazivé zimné dni takmer odznievajú. Čižmy môžete nosiť aj v teplejších dňoch. Vymeňte ich za čižmy bez vnútorného kožúšku napríklad v etno štýle a kúpte si niektorý z jarných modelov. Zlaďte ich s kabelkou so strapcami a voľte farby v prírodných tónoch.

Zdroje:

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.