Semišové kabátiky rozžiaria jesenné dni / Semišové kabáty 2010

Semišové kabátiky rozžiaria jesenné dni / Semišové kabáty 2010

10. novembra 2010, semišové kabátiky, jesenné kabátiky, kabáty 2010, jesenné kabáty, dámske kabáty, zimné kabáty, Suede coat, Burberry, Hermés, Balmain, Alexander McQueen

Sponzorovanej odkazy:

Nie je kabátik ako kabátik. To, čo ho robí jedinečným býva nápad, strih a často aj materiál. Dnes sa zameriame na semišové kabátiky.

Dovolím si trochu teórie na začiatok. Mnohokrát som sa totiž stretol s tým, že ľudia nevedia, čo semiš vlastne je. Jedná sa o brúsenú kožu a záleží či je brúsená z rubu alebo z líca. Následne je potom hrubší alebo jemnejší. Či tak alebo tak, jej údržba nie je ľahká a náchylnosť k poškodeniu nie je malá.
Každý výrobok zo semišu – kabelku, topánky aj kabátik je potrebné hneď od začiatku chrániť. K tomu slúžia vhodné impregnačné výrobky. Neváhajte ich použiť, pretože semiš je náchylný na vlhkosť a tiež na pachy.

A teraz už dosť bolo rád (aj keď potrebných, aby Váš nový semišový kabátik prežil túto sezónu). Pozrieme sa, aké semišové kabátiky pofrčia.

Hrátky s kabátikmi na polyvore.com

Najskôr sa budeme inšpirovať semišovým kabátikmi z www.polyvore.com.

Ako prvé je sivé sačko so šikmo strihaným zapínaním. Strih aj farba sú absolútne trendy, preto stačí zvoliť vhodné doplnky a vyraziť do ulíc.

V chladných dňoch však oveľa viac zahreje dlhšie kabátik v nemenej modernej béžovej. Konkrétne značka Miu Miu, ktorej elegantnosť priamo nabáda k elegantným koženým doplnkom.

Prejavte kreativitu – originálne semišové kabátiky

Semišové kabátiky majú väčšinou klasický strih, často s jednoradovými gombíkmi alebo v páse s opaskom. Ale moderná doba láka čoraz viac k experimentom. Preto nemôžem začať inak ako s tipom na kabátik od Alexander McQueen. Veľmi netradičný strih, chic veľký golier a absolútne aktuálna sivá farba.

Tradičnej jednoduchosti sa drží Burberry. Aj tak je semišový vreckový kabát nesmierne zaujímavý. Ideálne padne k legínam a ako inak než semišovým čižmám. Pre postreh – tri moderné prvky tohto jesene – zipsy, šikmé zapínanie a kožušinka.

Perlička na záver – Balmain – kabátik nekabátik. Odvážnejší môžu použiť aj ako večerné šaty.

Zdroj: www.polyvore.com, www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.