Rozžiarte tanečný parket / Šaty do tanečnej 2011

Rozžiarte tanečný parket / Šaty do tanečnej 2011

4. októbra 2011, šaty do tanečných, spoločenské šaty, dámske šaty, dlhé šaty, krátke šaty, plesové šaty

Sponzorovanej odkazy:

Septembrom začína pre mnohých z nás nielen škola, ale pre niektorých aj lekcie spoločenského tanca. Ukáže sa náš talent pre tanec a aspoň na malú chvíľu sa slečny premenia na naozajstné dámy a chlapci na elegantných gentlemanov. A práve správne šaty sú prvým krokom k tomu, aby sme na tanečnom parkete vyzerali dobre. Aké by šaty do tanečnej teda mali byť?

Nie všetci sme rodení tanečníci, a aby ste sa vyhli roztrhaným, špinavým a zošľapaným koncom šiat, poobzerajte sa pre začiatok radšej po kratšom strihu, napríklad po kolená. Honosnejšie a zdobenejšie šaty si radšej oblečte napríklad na finálnu lekciu, teda venček, v bežných lekciách sa lepšie osvedčia pohodlnejšie a jednoduchšie šaty.

Je ale jasné, že sa každá chceme v tanečnej páčiť, a preto pre nás pohodlie nie je jediným kritériom pri výbere spoločenských šiat. Správne vybrané a padnúce šaty by mali tiež lichotiť našej postave a zvýrazniť časti tela, na ktoré sme patrične hrdé.

Ako už bolo povedané, pre bežné lekcie sú ideálne kratšie šaty jednoduchšieho strihu. Sukňa do áčka skvele podčiarkne vaše pohyby a bude pri tanci vyzerať naozaj pekne. Čo sa týka farieb, je výber len na vás. Nie je tu potrebné riadiť sa trendmi, a tak si vyberte farbu šiat, ktorú máte rada a cítite sa v nej dobre.

Na venček možno väčšina z vás zvolí dlhšiu variantu šiat. Ich výhodou je, že ich neskôr môžete využiť aj ako plesové šaty a rozhodne teda nebudú zbytočnou investíciou. Ponuka je dnes naozaj široká a tak sa nemusíte obmedzovať len na klasický korzet a dlhú sukňu, ale môžete očariť ďaleko zaujímavejším strihom. Môžete zvoliť šaty na jedno ramienko, s odhaleným chrbtom alebo s trendy vysokým rozparkom.

Hoci väčšina šiat kombinuje nanajvýš dve farby, nemusíte sa báť ani zaujímavých potlačí. Jemne a žensky pôsobí napríklad kvetinový vzor, ​​v menšej miere vyzerajú dobre aj tie zvieracie, pre menej odvážne sa hodia prúžky či roztomilé bodky. Osviežením pre vaše spoločenské šaty môžu byť aj flitre, riasenie či iné zaujímavé aplikácie.

Zdroje: www.promgirl.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.