Dámske mikiny jeseň 2011

Dámske mikiny jeseň 2011

26. septembra 2011, jeseň 2011, mikinka, zapínanie na boku, potlače, klokanie vrecko, stojatý golier, skate, sport, dámske mikiny, mikina na zapínanie, mikina cez hlavu, mikina s kapucňou

Sponzorovanej odkazy:

Do nevyspytateľného jesenného počasia sa nehodí žiadny iný druh oblečenia lepšie než mikinka. Je všestranná, a preto ju môžete využívať celú jeseň. Existuje tiež mnoho druhov a strihov. Do chladného rána vyjdite v zateplenej mikine cez hlavu, popoludní sa babím letom prejdite v klasickej mikine na zapínanie, aby ste si ju mohli kedykoľvek, keď vám bude teplo rozopnúť a večer, kedy počasie začína pripomínať zimu, si vezmite mikinu s kapucňou, ktorá nie je len na to, aby vám pri daždi nezmokli vlasy, ale aj na zateplenie celej hlavy, z ktorej uniká najviac percent telesného tepla.

Zapínanie a kapucňa nie sú jedinými príkrasami, ktoré na mikine môžete mať. Klasické mikiny cez hlavu väčšinou zdobia veľké potlače animovaných hrdinov či vyzývavých anglických nápisov. Miesto potlačí sa vpredu na mikine môže objaviť i klokanie vrecko, ktoré slúži na uloženie rôznych pokladov, ako peňaženky, mobilu alebo kľúčov a vám poskytuje teplo pre vaše zmrznuté ruky.

Obyčajnú mikinu ale tiež ozdobia aj zaujímavé šnúrky v kapucni, ktoré slúžia na stiahnutie. Niektoré mikiny majú skrášlené aj rukávy a to tak, že ich zakončili otvory pre palce, ktoré sa stali veľmi obľúbené u mladej generácie a milovníkov skate oblečenia. A poslednou bodkou na cool skate mikine môže byť aj napríklad veľmi pôsobivý stojatý golier!

Mikina sama o sebe pôsobí veľmi ležérne a športovo. Rozhodne ale existujú aj konzervatívnejšie mikiny, v ktorých si nebudete pripadať ako pubertiačka. V tomto ohľade nezáleží len na strihu ale hlavne na farbe! Ak sa rozhodnete pre konzervatívnu čiernu, bielu alebo šedú, je jasné, že bude mikina vyzerať spoločensky, ako keby bola napríklad oranžová. Strih by sa mal voliť jednoduchý. Na zips, či cez hlavu je jedno. Dokonca ani kapucňa nebude vadiť. Je treba ale dbať na správne ladenie oblečenia a doplnkov.

Pred časom sa stali veľmi populárnymi aj mikiny so zapínaním na boku. Pôsobia tiež veľmi decentne, a preto ich budete môcť využiť pri niektorej spoločenskej akcii. Ďalším hitom sú aj mikiny s krátkym rukávom. Znie to veľmi neobvykle, ale je to veľmi dobrá vec. Má, dá sa povedať rovnaký úlohu, ako klasická vesta, akurát je tenšia. Hodí sa len tak ležérne do teplých dní alebo ju môžete nosiť cez akýkoľvek rolák či klasické tričko s dlhým rukávom. Môžete mixovať farby a skúšať, aké sa k sebe hodia. Z jedného oblečku tak môžete mať celú radu módnych kúskov.

Zdroje: www.asos.com www.hm.com www.xmode.cz iStockphoto / Thinkstock, www.queens.czwww.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.