Vykračujte si na podpätkoch ako Carrie Bradshaw! / Sandále a črievičky 2011

Vykračujte si na podpätkoch ako Carrie Bradshaw! / Sandále a črievičky 2011

16. septembra 2011, črievičky, sandále, topánky na podpätku, plesové topánky, spoločenské topánky, letné topánky

Sponzorovanej odkazy:

Snáď každá žena miluje krásne topánky, topánky ako stvorené pre princeznú, o ktorých sme snívali už ako malé dievčatá. Pre mňa samotnú sú topánky jednou z najväčších vášní, čo sa módy týka a každý nový pár je pre mňa malou oslavou, a to zvlášť pokiaľ ide o topánky trochu iné ako tie, ktoré nosím každodenne. Sú to topánky vám zvlášť drahé, ktoré obujete len pri zvláštnych príležitostiach a na ktoré sa chodíte pozerať do svojej šatne ako do výkladnej skrine. Nemilovník topánok by povedal, že to sú topánky, ktoré vlastne ani nepotrebujete a na ktorých sa po väčšinu roka usádza prach, čo je možno pravda, ale vy si ich rovnako nenecháte vziať. K napísaniu tohto článku ma inšpiroval ladný krok Carrie Bradshaw, ktorá svoje krásne črievičky obuje aj do špinavých ulíc New Yorku a svoje „Manolky“ by nedala za nič na svete.

Už ako malé dievčatká si skúšame plesové topánky a črievičky našich mamičiek a snívame o tom, až aj my si budeme môcť vykračovať na vysokých úzkych podpätkoch. Pravda je však taká, že čoskoro spoznáme, že pri každodennom zhone do školy či do práce sa v teniskách či poltopánkach proste lieta ďaleko lepšie. Veľa dievčat a žien tak na podpätky úplne zanevrie. Aj ja, pokiaľ viem, že budem celý deň na nohách, volím radšej pohodlné topánky, ale podpätky považujem za jeden z najlepších vynálezov všetkých čias. Akonáhle si totiž žena obuje topánky s vysokými podpätkami, zmení sa celé jej držanie tela. Narovná sa v chrbte, predĺžia sa jej nohy a vyžaruje z nej ženskosť a sebavedomie. Stačí nám už raz spomínaný príklad Carrie Bradshaw, ktorej ladné vlnenie bokov a ľahký krok, keď sa nesie po 5th Avenue, berie dych a vzbudzuje obdiv.

Na to, aby ste očarila svojou bravúrnou chôdzou na podpätkoch, pritom ani nepotrebujete podpätky 10 alebo 12cm, stačí pokojne aj 5 až 8cm, ktoré s prehľadom zvládnete. Na podpätkoch vyšších než 12 cm už zvládne chodiť len naozajstná profesionálka, ale aj kráľ vysokých podpätkov Christian Louboutin hovorí, že niektoré jeho topánky patria skôr do múzea ako na dámsku nohu, ale keďže ich ženy chcú, trúfa si navrhnúť aj topánky, ktoré považuje za úplné šialenstvo a ktoré majú podpätky vyššie než 16 cm.

Už ste sa rozhodli pre kúpu nových črievičiek? Ak áno, poďme sa teda teraz pozrieť na to, čo hovoria tohtoročné trendy. Ak ste bystrými pozorovateľkami, iste ste si všimli, že tento rok sú v kurze veľmi žiarivé až neónové farby, absolútnymi stálicami sú však strieborná a zlatá. K romantickým vychádzkam sa hodia črievičky ružové s kvetinovou aplikáciou, ďalej sú veľmi trendy aj pierka a ani s kamienkami neurobíte krok vedľa. Len si dajte pozor, aby ste celkovo zladila Váš outfit a neobula tak načinčané črievičky k obyčajnému casual oblečeniu.

Zdroj: www.polyvore.com , www.milanoo.com , Brand X Pictures / Noel Hendrickson / Photodisc / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.