Výhercovia Special Price Diploma Selection by Levis

Výhercovia Special Price Diploma Selection by Levis

12. októbra 2021, Výhercovia, Special Price Diploma Selection by Levis, dizajn, fashion

Sponzorovanej odkazy:

Designblok 2021 je už za nami a v rámci neho sa rozdali ceny pre finalistov medzinárodnej súťaže Diploma Selection.

Levis daroval víťazom hlavnej ceny 1000 Euro a ocenil ďalších dvoch výhercov cien Special Price Diploma Selection Product design category by Levis & Special Price Diploma Selection Fashion design category by Levis, ktorými sú v kategórii produktový dizajn Filip Krampl a pre módu Natália Dufková.

produkt Filipa Krampl

Filip Krampl

Filip Krampl je absolventom Univerzity Jána Evanjelistu Purkyně a na Designbloku vystavoval kreslo, ktoré tematizuje obmedzenie plytvania dreva pri výrobe nábytku. Elegantné a subtílne kreslo využíva tiež lepidlo z odpadového lignínu, ktoré je prirodzenou súčasťou dreva.

Natália Dufková

Natália Dufková je absolventkou UMPRUM Praha a vyhrala so svojou HER COLLECTION, ktorá oslavuje ženskosť a čipku. Jedným z motívov kolekcie bola spolupráca s českou firmou Topak. Ide o poslednú stredoeurópsku továreň na paličkovanú čipku s tradíciou od roku 1908. Vybraný vzor pre kolekciu nebol v čiernej farbe ešte nikdy vyrobený, preto je originálny a exkluzívny.

Natália Dufková – Fashion

Obaja výhercovia získali od Levis okrem finančnej odmeny 1000 Eur ešte možnosť vytvoriť jedinečnú upcyklovanú kolekciu oblečenia pre Levis a podieľať sa na inštalácii v obchode Na Příkopech. Témou oboch bude päť hesiel, ktoré vybrali sami návštevníci Designbloku pomocou interaktívnej inštalácie. Cez ňu odpovedalo na otázku, čo pre nich znamená šťastie. Najčastejšími odpoveďami boli Láska, Priateľstvo, Rodina, Príroda a Sloboda.

  • Zdroj foto: Levis
  • Úvodné foto: fashion produkt by Natália Dufková
  • Zdroj info: Daniela Stára Hannová

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári a značky a značkové oblečenie.