Háremové nohavice vytiahnite pokojne aj na jeseň!

Háremové nohavice vytiahnite pokojne aj na jeseň!

25. októbra 2010, Háremové nohavice, voľné nohavice, harémky, Hare pants, trend jeseň 2010, móda 2010

Sponzorovanej odkazy:

Je tomu už viac ako rok, čo sa typ nohavíc ženami zbožňovaný, mužmi opovrhovaný, vrátil na módne výslnie. O aký typ nohavíc sa teda jedná? Jedná sa tzv. orientálne, turecké, háremové či jednoducho voľné nohavice, ktoré sú charakteristické zníženým sedom a obopnutými lýtkami / členkami. Pravdepodobne, každá väčšia módna znalkyňa už vie, že sa už nejedná len o pominuteľný trend, ale o naozaj zrelú módnu záležitosť, ktorou nielen oslníte, ale ak budete vhodne kombinovať jednotlivé prvky, možno prinútite i mužov vo svojom okolí, aby háremové nohavice milovali rovnako tak, ako vy alebo Carrie Bradshaw (Sex v meste).

Zrelá módna záležitosť alebo dočasný trend?

Pred niekoľkými rokmi vpadol na módnu scénu trend legín do takej miery, že slovenské ženy na chvíľu ochotne vymenili klasické džínsy za pohodlné bavlnené nohavice. Každá horúca novinka si získa vždy niekoľko vyznávačov, niekoľko odporcov a veľké percento podvolených. Teraz sa situácia upokojila a nastal ten správny čas na prehodnotenie trendov. Háremové nohavice sa stali čerešničkou na torte niekoľkých posledných sezón, hoci sú úplne štýlovým trendy odevom, rozhodne sa s nimi nestretneme tak často. Harémky si naďalej držia umelecké móla nielen high fashion, ale aj štandartné odevné reťazce sa rozhodne nemajú k ústupu, takže neustupujte im ani vy, tuším, že harémky nás všetkých ešte prekvapia.

Postava vs. orientálne nohavice

Mnohokrát som už počula tú pôvabnú vetu: „Nie, tento typ nohavíc si dovoliť nemôžem, nepristanú mi.“ Ak sa budete na háremky pozerať od začiatku skepticky, pochopiteľne veľkú parádu nenarobíte. Nie sú nohavice zlých štýlov, len nohavice zlých strihov. Každá ženská postava je úplne individuálna a je potrebné hľadať na ňu ten pravý šperk a nielen potrebnú pokrývku. Bolo by nepochybne lživé tvrdiť, že krásky dokonalých postáv tento trend nebudú mať úplne slobodne otvorený a rovnako tak lživé by bolo tvrdenie, že ženy plnších tvarov nemajú šancu v harémkách zažiariť a oslniť. Ba naopak, umelecké esá módnych domov ako Marc Jacobs alebo Chanel pochopili, že ženy môžu byť krásne len vtedy, ak budú aj zdravé a rozhodli sa začať tvoriť aj štandardné konfekčné veľkosti.

Ako nosiť harémky?

Keďže turecké nohavice sú od svojej podstaty nadýchanou a veľmi pohodlnou záležitosťou, ktorá rozhodne nedáva vyniknúť ženským krivkám, odporúčala by som skrášliť svoje telá upnutým topom, ktorý dá vyniknúť ženskosti. Hoci sa veľmi často ženy (predovšetkým u tričiek a topov) zdráhajú prímesi elastanu, pretože v spojení s toľko obľúbenými džínsami, vytvára nevzhľadné ohyby, tu u háremových nohavíc nie je potrebné sa čohokoľvek obávať. Háremové nohavice sú nielen maximálne pohodlné, ale rozhodne v žiadnom prípade nepriškrcujú postavu naopak, háremky jemne kĺžu po ženských krivkách. Ak sa obávate topov, pretože vašim kritickým bodom je bruško, nebojte sa, ak top doplníte o nejaký slušivý šál, bezpochyby výsledný efekt bude úplne dokonalý a nebude zbytočne zdôrazňovať vaše nedostatky. Ak aj naďalej nemáte jednoducho toľko odvahy rysovať vašu postavu, stále môžete kombinovať voľnejšie blúzky, ktoré zvlášť v niektorých prípadoch vyzerajú úplne skvostne.

Zdroje:
www.net-a- porter.com
www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.