Značka Puma podporuje českých umelcov

Značka Puma podporuje českých umelcov

19. októbra 2020, Jan Bican, Puma, kolekcia mikín

Sponzorovanej odkazy:

Umenie a móda že nejde dokopy? Ale áno! Idú ruka v ruke a koexistujú v akejsi symbióze. Zjavné je to aktuálne v aktivite značky Puma, ktorá podporuje českých umelcov.

Športová značka Puma podporuje tvorcov aj na lokálnej úrovni. České zastúpenie značky s cieľom podporiť českú umeleckú scénu vytvorilo spoločne s nádejným tvorcom Janom Bicanom limitovanú kolekciu mikín s názvom My deti zo stanice 2020 TJBC X PUMA.

Mikiny tak trochu inak

Značka PUMA sa dlhodobo vydáva smerom podpory nádejných umelcov a návrhárov a spoločne tak prináša nevšedné kolaborácie. Preto sa PUMA spojila aj s mladým Jánom Bicanom, aby spoločne vytvorili odvážnu kolekciu mikín. Jan Bican je ešte len dvadsaťdvaročný kreatívec, ktorý sa nebojí ísť s kožou na trh. Mať namaľovaný obraz doma nad pohovkou je pre neho nuda, a tak si založil vlastný kreatívny koncept #TJBC. Prenáša kresby a maľby na produkty spolu s nekonečnou Bibliou príbehov.

Inšpirácia súčasnosťou

Inšpiráciou pre vytvorenie kolekcie sa Honzovi stala súčasná situácia, ktorá mu pripomenula zvieratá uväznené v zoologickej záhrade. Na rozdiel od zvierat sa spoločnosť uzavrela úplne sama a dlhý sociálny útlm jej priniesol čas zamyslieť sa nad vlastnou existenciou. My deti zo stanice 2020 TJBC X PUMA je limitovaná kolekcia mikín, ktorá reaguje na súčasnú situáciu a vďaka kresbám umocňuje kontrasty našich životov. Mikina je pre každého, kto má chuť podporiť české umenie a kreatívu.

"Zo spojenia s tak veľkou značkou, ako je PUMA, mám obrovskú radosť. Teší ma, že PUMA podporuje mladých kreatívcov nielen vo svete, ale aj v Českej republike a je mi cťou, že jedným z nich môžem byť práve ja, "hovorí autor Jan Bican.

"Toto je presne smer, ktorý chceme s pumou dlhodobo sledovať. Podpora drobných umelcov je pre nás veľmi dôležitou súčasťou našej komunikácie. Umelecký rukopis Honzov je veľmi odvážny, ale o to viac sa mi páči. "Podotýka marketingová manažérka značky PUMA Lucie Hložánková.

Kolekcia My deti zo stanice 2020 TJBC X PUMA obsahuje klasické mikiny PUMA v čiernych a sivých farbách doplnené nezameniteľným punkovým rukopisom Jana Bicana. Dostupné sú na webových stránkach janbican.cz.

Zdroj foto: Puma

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módni návrhári a značky a značkové oblečenie.