Sieťová nákupná taška sa počas leta mení na plážovú

Sieťová nákupná taška sa počas leta mení na plážovú

23. augusta 2020, česká sieťovka, taška na pláž, taška k vode

Sponzorovanej odkazy:

Sieťovka bola v minulosti hitom. Ako nákupná taška nechýbala snáď v žiadnej domácnosti vtedajšieho Československa a preslávila sa aj vo svete. Jej moderná obdoba sa teraz do domácností opäť rýchlo vracia, a to nielen na nákupy, v lete sa hodí aj na pláž a k vode.

Pri nakupovaní fungovala sieťovka vždy výborne – bola ľahká, skladná a lacná. Postupne ju však vytlačili igelitky. Obnoviť slávu tohto českého vynálezu sa v posledných rokoch opäť darí. Stáva sa z nej módny doplnok a počas letných mesiacov aj plážová taška.

Česi najviac oceňujú jej skladnosť, pružnosť a prehľadnosť. Plavky, deka, uterák, opaľovací krém, kniha, pomôcky pre malých neplavcov, nafukovací matrac, lopta – to je len zlomok nevyhnutností, bez ktorých väčšina Čechov nevyrazí k vode. Do čoho ale všetko zabaliť? Ideálnou voľbou je sieťová taška.

"K vode – či už k moru, alebo na kúpalisko, je úplne ideálna, zmestí sa do nej veľa vecí a prázdna je naopak oveľa skladnejšia než objemná plážová taška a ľahko sa schová napríklad pod deku. Po ukončení vodných radovánok je možné uložiť späť do sieťovky napríklad mokré uteráky a tie potom doma aj so sieťovkou vyprať, "opísala jednu z výhod majiteľka značky Česká sieťovka Karolína Pechová.

Rýchla kontrola vecí vnútri – jeden z hlavných benefitov sieťovej tašky. "Majitelia bežnej plážovej tašky iste poznajú nasledujúci prípad – všetko je zbalené, deti pripravené k odchodu, ale zrazu si nie ste istí, či ste do tašky zabalili všetko. Začína nekonečné prehrabávanie a nakoniec kompletné vybalenie a po nájdení hľadaného predmetu znovu zbalenie tašky. Tento problém u sieťovky vďaka jej očkám odpadá – do sieťovky je jednoducho vidieť. Kontrolu zbalených vecí tak môžete vykonať veľmi rýchlo a okamžite. Očká v sieťovke ale ľudia ocenia aj pri odchode z pláže – vďaka nim sa totiž všetok piesok, ktorý priľne na uterákoch, alebo oblečení, rýchlo vysype. Hotelová izba, alebo kufor auta potom nevyzerá ako pieskovisko a vás nečaká otravné vyklepávanie jednej veci za druhou, "povedala Karolína Pechová.

Sieťová taška nie je vhodná len na pláž, hojne ju využívajú aj aktívni športovci venujúci sa vodným športom. "Naši zákazníci sieťovku veľmi často využívajú pri vodných športoch, ako je surfing, kajak, wakeboarding či potápanie. Do sieťovky dajú uterák, neoprén a ďalšie potrebné vybavenie – vďaka očkám sieťovky veci krásne vetrajú a ľahšie sa vysušia, "opísala Karolína Pechová.

Väčšina ľudí sa obáva, že im zo sieťovej tašky kvôli jej očkám vykúkajú drobné predmety. Aj na to ale výrobcovia pamätajú. "Otázky zákazníkov veľmi často smerujú na ukladanie drobností, ako sú napríklad kľúče, drobné, alebo mobilný telefón, do sieťovej tašky. Práve u týchto vecí úplne nestojí o to, aby boli vidieť, a navyše majú strach, že im z tašky vypadnú. Aj na to sme pamätali. Pre našich zákazníkov máme v ponuke sieťovku s pružným vnútorným vreckom v pestrofarebnom aj decentnom prevedení. Možné je samozrejme tiež k sieťovke pripnúť vlastnú taštičku na zips – aj taký variant pre našich zákazníkov čoskoro uvedieme do predaja, "uviedla Karolína Pechová.

Pružná taška s očkami je nielen praktický pomocník na pláž, ale aj módny doplnok, ktorý je trendový aj pri večernej prechádzke mestom. "Pri odchode na dovolenku si so sebou ženy berú niekoľko tašiek – jednu na pláž, druhú na prechádzky mestom, ďalšie na prípadné výlety do prírody. Tie sú často veľmi neskladné a v kufri zaberajú zbytočne veľa miesta. Sieťovka stačí len jedna. V ponuke máme sieťovky v niekoľkých farebných variantoch a ponúkame viac typov, je teda možné ich jednoducho skombinovať s outfitom, alebo plavkami, aby všetko ladilo. A ak si ich chce zobrať žena viac, nezaberú v kufri viac miesta než zrolované ponožky, "uzavrela Karolína Pechová.

Česká sieťovka

Značku Česká sieťovka založila v roku 2012 Karolína Pechová. Sieťová taška je český vynález, zakladateľka oprášila skoro sto rokov starú tradíciu a v chránených dielňach vyrába sieťové tašky. Šijú sa ručne podľa vlastných registrovaných vzorov a veľká časť sa tiež ručne farbí. V ponuke sú okrem iného sieťovky z bambusového vlákna, hustooké bavlnené sieťovky či sieťovky s vnútorným vreckom, ktoré sú plnohodnotnou náhradou dámskej kabelky. V e-shope sú navyše ďalšie „zero waste“ produkty, ako sú potravinové vrecká, alebo bambusová slamky. Karolína Pechová je absolventkou kulturológie na Filozofickej fakulte UK. Pracovala ako hotelová manažérka. Roku 2012 obnovila tradíciu českej sieťovky, ktorých predala už viac ako 800 000 kusov.

Zdroj foto: ceskasitovka.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii značky a značkové oblečenie.