Liběna Rochová na MBPWF: kolekcia MEI inšpirovaná zážitkami z ciest

Liběna Rochová na MBPWF: kolekcia MEI inšpirovaná zážitkami z ciest

4. septembra 2019, Liběna Rochová, kolekcia MEI, Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Sponzorovanej odkazy:

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je najväčšou módnou udalosťou v Českej republike. Po vzore svetových týždňov módy prináša každoročne to najlepšie, čo tuzemská odevná scéna ponúka. Tento rok sa uskutoční na prelome leta, v termíne od 30.8. do 4.9. 2019.

V samom závere fashion weeku predstaví svoju limitovanú kolekciu tiež ikona českého módneho dizajnu, Liběna Rochová. Tešiť sa môžete na mini kolekciu s názvom MEI, ktorej prezentácia je naplánovaná na stredu 4. septembra v MIRU POP UP.

Kolekcia MEI

Ako názov napovedá, stali sa hlavnou studnicou inšpirácie pre túto novú kolekciu autorkine zážitky z ciest do Japonsku. Slovo MEI znamená život a idea života plného krásnych okamihov prestupuje tiež všetky modely. Sú vyrobené z exkluzívnych látok a majú veľkorysú formu a náročné strihové riešenie s veľkým podielom ručnej práce.

Modely budú na odevnej performancii zahalené do objektov inšpirovaných kimonom s výrazným kaligraficky stvárnením slov MEI. Napriek výrazne umeleckému poňatiu objekty skrývajú nositeľné kúsky vhodné pre každú noblesnú milovníčku českej módy. Všetky modely ctia látku a vychádzajú z jej pamäti.

Osmička

Kolekcia sa skladá z ôsmich modelov, teda v nej nájdeme večerné plášte, spoločenské a večerné šaty z luxusných materiálov, ako je bavlnený Duchesse, hodvábny double Duchesse, hodvábny satén, žoržet, alebo šifón v čiernej farbe a odtieňa pink. Čierne večerné kabáty na prvý pohľad zaujmú zaujímavou strihovou formou. Nápadité sú aj malé čierne, ktorých strih zachováva veľkorysosť aj jednoduchosť zároveň.

Vo veľkých večerných vo farbe magenta zažiari ich majiteľka aj pri tých najslávnostnejších príležitostiach. Jednoduché ale nápadité detaily podčiarkujú exkluzívnu splývajúcu látku. Veľmi jasne definovateľný je u tohto modelu japonský odkaz. Súčasťou kolekcie je aj druhá jednoduchá dlhá róba zvýraznená veľkým šperkom zo silikónu.

Ladenie s doplnkami

Dôležitým elementom všetkých autorských kolekcií Liběny Rochovej je ich spárovanie s doplnkami. V prípade MEI sa jedná o obuv, ktorú navrhla a zrealizovala Pavla Podsedníková.

Stále rozvíjaná kolekcia

Tvorivé myšlienky jedinečnej mini kolekcie bude autorka naďalej rozvíjať. „Koncept MEI by sa mal stať základom limitovanej kolekcie pre sezónu jeseň-zima 2019/2020. Kolekcia je reminiscenciou na moje zážitky z japonských ciest. Voľnou inšpiráciou k nej bola výstava “Other Kind of Work" v 21_22 Design Sight v Tokyu. Pri príležitosti jej uvedenia by som rada poďakovala Filipovi Suchomelovi, ktorý mi pomohol hľadať a nájsť ten správny názov, ktorý odráža podstatu nových modelov ", uzatvára Liběna Rochová.

Kto je Liběna Rochová

Curriculum Vitae tvorivej činnosti Liběny Rochovej je veľmi obsiahle. Na českej scéne, ktorú veľmi často zastupuje v zahraničí / výstavy a prehliadky vo Viedni, Paríži, Lyone, New Yorku, Dusseldorfu, Los Angeles / pôsobí niekoľko rokov. Jej odborné predpoklady a schopnosti ju dovolili navrhovať divadelné, filmové a scénické kostýmy, umelecké objekty na telo, Toilety pre vystúpenie speváčok i bežné civilné zákazky, kolekcia pret-a-porter a konečne oblasť najprestížnejšej pre každého módneho tvorcu, kolekcie unikátnych modelov.

Zameriava sa na voľnú a individuálnu tvorbu, ktorá je viac otvorená výtvarnej než rýdzo odevnej forme. V roku 1999 založila Štúdio LR pre konzultačnú činnosť a ateliér na realizáciu odevov na zákazku. V rokoch 2005 až 2010 prevádzkovala Štúdio LR-galéria, ktoré sa cielene venovalo podpore mladých dizajnérov. Od roku 2008 vedie Ateliér dizajnu odevu a obuvi na UMPRUM. Každoročne predstavuje svoju tvorbu prostredníctvom autorskej módnej prehliadky. Zaoberá sa tiež navrhovaním sklenených šperkov. V októbri roku 2017 získala profesúru v odbore Architektúra a dizajn na Vysokej škole umeleckopriemy­selnej v Prahe.

Je nositeľkou niekoľkých prestížnych ocenení. V roku 2015 získala ocenenie Módny dizajnér roka a Grand dizajnérka roka v rámci odovzdávania cien Czech Grand Design. V rámci spolupráce s nadáciou DEBRA ČR vytvorila spolu s výtvarníkom Lukášom Musilom odevnú značku NADOTEK na podporu osôb s chorobou motýlích krídel. Vďaka tomuto počinu sa v roku 2019 zaradila do finálnej trojice nominovaných na cenu Czech Grand Design v kategórii Módny dizajnér roka. Spolupracuje tiež s organizáciou UNICEF v rámci projektu Adoptuj bábiku a zachrániš dieťa – je patrónkou benefičnej aukcie bábik známych osobností, ktorej výťažok pomáha deťom v krajinách tretieho sveta. Detaily nájdete na: www.lr-style.com .

Zdroj foto: archív Liběny Rochovej

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii módne peklo, módni návrhári a ostatné.