Baťa a charitatívne tenisky

Baťa a charitatívne tenisky

14. decembra 2018, Baťa, charita, Musa, Liběna Rochová, limitovaná kolekcia, tenisky

Sponzorovanej odkazy:

Móda, ktorá zároveň pomáha, má vždy pridanú hodnotu. Do jedného z charitatívnych projektov sa pred nedávnom zapojila aj značka Baťa, ktorá vyrobila osemdesiat kusov originálnych tenisiek pre projekt Nadotek podporujúci prostredníctvom organizácie DEBRA ČR ľudí s chorobou motýlích krídel. Podieľala sa na ňom spoločne s návrhárkou Liběnou Rochovou a výtvarníkom Musou, čo sľubuje naozaj jedinečný pohľad.

Baťa a kolekcia Nadotek

Hlavný motív celej kolekcie má na svedomí renomovaná česká dizajnérka a vysokoškolská pedagogička Liběna Rochová a výtvarník Musa. Práve ten vytvoril čiernobiele motívy perokresieb, ktoré boli následne využité v celej sérii. Vidieť ich môžeme na látkach z bio bavlny, batistu a krepu. „Je nám cťou, že sme súčasťou tejto iniciatívy. S Liběnou Rochovou spolupracujeme na globálnej úrovni už niekoľko rokov a zakaždým sú naše projekty kreatívne, plodné a inšpirujúce. Ako všetky naše projekty, aj tento sa zrodil spontánne. Vrhli sme sa do neho s radosťou a s plným nasadením. S týmto projektom naša značka aj celý tím rezonuje a harmonizuje. Aj preto chceme v spolupráci v budúcom roku pokračovať, "hovorí iniciátorka spolupráce značky Baťa na projekte Nadotek Jana Barbati Chadová a dodáva:“ Veľmi si vážime, že továreň v Dolní Němčí sa do tejto aktivity naplno ponorila a ručne vyrobila unikátne tenisky. "

Originálne produkty v limitovanom množstve

Okrem ručne šitých originálnych tenisiek nájdete v kolekcii Nadotek aj rad ďalších produktov. Umelci vytvorili na podporu ľudí s chorobou motýlích krídel aj mini sériu overalov, nohavíc, šiat a topov. Ak vás však svojím nápaditým dizajnom ohromia, príliš s nákupom neotáľajte – dostanete od každého návrhu iba tridsať kusov. K nim sa však pridávajú aj tričká v dvoch jedinečných dizajnoch, ktorých pôjde na pulty rovná tisícka. "U Baťu sme mali k charitatívnym projektom vždy vrelý vzťah, a preto sme neváhali a výrobou topánok sa do projektu zapojili. Sme radi, že môžeme pomáhať niečomu, čo má naozaj zmysel a podporiť tých menej šťastných okolo nás. Zároveň sme pyšní, že sme dostali šancu zapojiť sa nielen do skvelého projektu, ale aj do takto nečakaného umeleckého prepojenia renomovanej návrhárky a mladého, avšak výrazne talentovaného, umelca Musy, "vysvetľuje Ondřej Cedidla, Marketingový manažér Baťa pre Českú republiku a Slovensko.

Foto: Baťa

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.