Čižmy na jar a leto 2011

Čižmy na jar a leto 2011

7. júna 2011, čižmy, kozačky jar 2011, kozačky leto 2011, dámske topánky 2011

Sponzorovanej odkazy:

Veľa žien na čižmy v mrazivejšom období nedá dopustiť, sú nielen krásne, ale aj pohodlné a praktické. Prvé vecí, čo ale po zime ich majiteľky urobia je to, že ich zastrčia do šatníka a nechajú čakať na ďalšiu zimu. Patríte medzi nich aj vy? Chyba.

Ak kozačky zaradíte aj do vášho jarného a letného outfitu, budete originálna, pretože u nás nie je ich nosenie tak rozšírené ako v zahraničí. Chcete miesto masovému nosenia sandálok a balerínok skúsiť niečo nové? Len smelo do toho!

Zabudnite však na topánky, ktoré nosíte na jeseň a zimu. S kožušinkou a zateplenú vložkou budú síce chladné rána príjemnejšie, popoludní vás však čaká peklo, nehovoriac o semenisku baktérií ktoré sa vám po dlhodobom nosení v topánke objaví. Nohy vám za to určite nepoďakujú. Ideálne sú voľnejšie a vzdušnejšie topánky, hlavne z kože alebo semišu, v ktorej sa vám nohy príliš potiť nebudú. Oceníte ich v daždi i v chladných ránach, je však jasné, že ak sa teploty vyšplhajú do závratných výšin, kozačky nebudú zrovna to pravé orechové.

Kozačky s členkovými topánkami kombinujte v lete hlavne so šatami, sukňami alebo kraťasami, najlepšie jednoduchými, skúsiť môžete kombináciu i s legínami a dlhším topom. Inšpirujte sa tiež celebritami a v lete si k džínsom a tielkam obujte rôznofarebné uggs. Sú ideálne pre letné festivaly, ocenia je nositeľky Boho a rockového štýlu, hodí sa predovšetkým ako doplnenie casual outfitu.

Skúste vyradiť čiernu a kúpte si farebné varianty, a ak sa tmavých farieb nechcete vzdať, do botníka si zaraďte aj tie v niektorom odtieni hnedej. Stavte tiež skôr na nižšiu dĺžku, topánkam nad kolená sa vyhnite.

Tip: Skúste hnedé kozačky skombinovať s ľahkou hippie tunikou, najlepšie vo fialovom odtieni. Presne tento štýl je pre kvetinové deti typický. Pozrite sa na pár fotiek, nechajte sa inšpirovať a oblečte sa presne po ich vzore. Verte, že chybu neurobíte. Hippie štýl bude trendy navždy. Ďalšou možnosťou je skombinovanie kovbojských topánok s šatami, džínsovú bundičkou a taškou cez rameno.

Ak máte proti kozačkám v lete výhrady, aj pre vás je tu riešenie. Siahnite po kombinácii členkových topánok so sandálkami, ide o hit, ktorý momentálne zoženiete úplne všade.

A čo vy, zapíšete si kozačky do vášho wishlistu pre jar a leto 2011?

zdroje: polyvore.com, Hemer / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.