Buďte v lete košeľoví -  páni!

Buďte v lete košeľoví - páni!

23. júna 2018, pánske košele, leto, krátky rukáv, dlhý rukáv

Sponzorovanej odkazy:

Košeľa je súčasťou pánskeho šatníka už dlhé roky. A nosí sa aj v lete. Jej výhodou je priedušnosť, ľahkosť a tiež (keď to jednoducho vzhľadom k premenlivému počasiu neodhadnete) možnosť vyhrnúť si rukávy. Tak buďte košeľoví páni, košeľa je šik!

Košeľa tvorí časť oblečenia, ktorá slúži na zakrytie hornej časti tela. Niekedy slúži aj ako vrchný odev cez tielko či tričko. Pôvodne bola košeľa len doménou mužskej garderóby, ale dnes ju obliekajú aj ženy. Názov košeľa má pôvod v neskoro latinskom slove Casulo, ktorý označoval plášť s kapucňou.

WOOD WOOD Brandon Shirt

WOOD WOOD Brandon Shirt

Tmavo modrá košeľa WOOD WOOD Brandon Shirt s bielym all over motívom vás vyjde na 100 €.

Klasikou košele je, že má stojačik, alebo golier, rukávy zakončené manžetami u dlhých rukávov a bez manžiet na krátkych rukávoch. Vždy je na košeli vertikálne zapínanie na gombíky, či cvoky, ktoré možno rozopnúť po celej dĺžke. Dnes sa však nájdu aj originality, ktoré sa zapínajú na zips.

Checker Western LS Shirt

Checker Western LS Shirt

Checker Western LS Shirt je červeno biela pánska košeľa s dlhými rukávmi od značky Stüssy za 134 €.

Každá košeľa je vyrobená z látky utkanej z prírodných či zmesových vlákien. Avšak dnešná technológia ponúka ešte lepšiu variantu – nežehliace košele. To sú také, ktoré bývajú vyrobené zo špeciálnych vlákien a látky. Košeľu tak nie je potrebné po vypraní a usušení žehliť, a napriek tomu odev nevyzerá pokrčený.

Lifted Gingham SS Woven

Lifted Gingham SS Woven

Tmavo modro bielu kockovanú košeľu s krátkymi rukávmi Lifted Gingham SS Woven od značky LRG dostanete za 52 €.

Zníženie krčivosti býva dosiahnuté nielen voľbou vlákien a látky z nej, ale aj špeciálnou povrchovou úpravou materiálu. Ďalšou vychytávkou je vloženie pevných pások do problematických švov, vďaka ktorým zostávajú košele po vypraní a usušení takmer rovné a hladké.

Urban Classics Checked Shirt

Urban Classics Checked Shirt

Urban Classics Checked Flanell Shirt je pánska košeľa s dlhými rukávmi v čierno bielo červenom prevedení za 33 €.

A aby toho nebolo málo, tak sa košele upravujú v špeciálnej peci, ktorá nežehliacim košeliam „kóduje do pamäti“ nekrčivosť a schopnosť materiálu vrátiť sa po vypraní a usušení do pôvodného tvaru. A posledným krokom k zdokonaleniu kvality je aplikácia zmäkčujúcich komponentov do materiálu.

Nech je to, ako chce košeľa k mužom jednoducho patrí a to aj v lete! Nemyslíte dámy?

Zdroj foto: Queens.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Pavla Jelínková. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie a značky a značkové oblečenie.