Rocková móda charakterizuje štýl

Rocková móda charakterizuje štýl

2. júna 2011, rockovej oblečenie, rock, rock fashion, rocková móda, rockové tričká, bundy, nohavice

Sponzorovanej odkazy:

Rocková móda, tou nevyjadrujete len to, že máte rady rock, ale hlavne ukazujete, aká ste a aký je váš životný štýl. V súčasnosti je najobľúbenejším štýlom rockovej módy punk rock, rockabilly a gothic. Punková móda sa skladá z odvážnych kompletov, pre rockabilly módu sú typické pinup modelky z 50. rokov a gothic móda, ktorá sa vyžíva v zamate, krajkách, koži a čiernej farbe.

Punk rock

Punk rockové oblečenie prehliada pravidlá. Jej stúpenci sa neboja mixovať odvážne farby, potlače a textúru. Ak chcete byť naozajstnou kráľovnou punk-rocku, obliekajte sa do modelov od návrhárky Vivienne Westwood.

Sexy punkrockerka

V punkrockovom oblečení získate rebelský vzhľad. Dajte si ale pozor, punková móda býva verejnosťou zle prijímaná, hlavne na školách.

Typ na modely sexy punkrockerky:

Tričko s potlačou kapely, či už staršie alebo novšie skupiny.

Rock fashion vyžaduje čierne kožené bundy s kovovými zipsami alebo visačkami. Dôležité sú aj kovové hroty na ramenách a rukávoch, ďalej tiež placky s obrázkom kapely prišpendlené na bundu.

Noste všetko, čo vyzerá obnosené, napríklad roztrhané džínsy alebo nohavice a vyšisované rockové tričká. Ak sa niekde vytvorí diera, nezošívajte, ale zošpendlite spínacím špendlíkom.

Na nohy si obujte Converse topánky alebo čierne lodičky na vysokom podpätku a sieťované pančuchy.

Rockabilly štýl

Rockabilly štýl sa vyznačuje pinup modelkami a účesmi z rokov 50tych. Rockabilly štýl si môžete osvojiť veľmi ľahko, pretože je jednoducho nositeľný a z veľkej časti aj vysoko elegantný. Make-up sa vytvára z tlmených očných tieňov a z výrazných červených tvárí a pier.

Gothic

Gothic móda je nezameniteľná vďaka svojmu temnému a upírskemu štýlu. Gothic bohyňa nosí hlavne viktoriánsky korzet a čierne džínsy, korzetové šaty s volánikmi a vysoké zaväzovacie topánky. Make-up by mal byť dramatický, bledá koža a tmavé pery sú jadrom gothic štýlu. Pery si nemusíte maľovať čiernym rúžom, postačí odtieň slivky.

Zdroj: www.metalshop.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a značky a značkové oblečenie.