Óda individualizmu v digitálnom veku: s Boss Womenswear

Óda individualizmu v digitálnom veku: s Boss Womenswear

17. apríla 2018, Boss Womenswear, dámske oblečenie, mestský štýl, luxusné oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Nová kolekcia Boss Womenswear Pre-Fall 2018 si ako hlavnú tému zvolila mestské prostredie. To vníma ako univerzálne ihrisko, v ktorom má svoje miesto experimentovanie a preskúmavanie. Prostredníctvom tohto miesta plného sľubov a nádejou potom cielia predovšetkým na novú generáciu individualistov.

Hor sa za dobrodružstvom

Najnovší počin značky Boss Womenswear je určený ženám, ktoré milujú dobrodružstvo a preferujú mať vo svojom šatníku univerzálne kúsky, ktoré sa medzi sebou dajú skvele kombinovať. Jednotlivé modely sú navrhnuté v aktívnom duchu. Paleta farieb zahŕňa ako výrazné tóny, tak aj neutrálne, základné i zemité odtiene. Práve aj výberom farieb sa potom kolekcia snaží čo najviac približovať prírode.

Športové prvky

Jednotlivé looky z kolekcie v sebe zaujímavým spôsobom kombinujú športové prvky odkazujúce na horolezectvo a elegantný mestský štýl. S jemnými náznakmi k tejto téme kontrastujú výrazné švy v okolí ramien, zdôraznenie pásu či skrátená dĺžka nohavíc. Pokiaľ ide o vrchné odevy, prím tu hrajú bundy vo veľmi športovom štýle, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako stvorené pre najrôznejšie divoké podmienky v prírode. Pre nevšedný vzhľad sú kombinované so splývavými šatami, ktoré vyzerajú žensky a lichotia postave.

Na neutrálnej vlne

Boss Womenswear vsadil pre sezónu Pre-Fall 2018 predovšetkým na neutrálne tóny sivej a hnedej. Aby však kolekcia nestratila šťavu, osviežil ju výraznou oranžovou, elektrizujúcou nefritovou aj trendmi tónmi v odtieni fialovej. Hru farieb potom podporujú použité potlače, v ktorých nechýbajú geometrické vzory inšpirované talianskym dizajnovým hnutím Memphis. Tie vynikajú predovšetkým na šatách rôznych dĺžok a strihov. O pozornosť si v kolekcii hovoria aj doplnky. Tie dokonale ladia s farbami aj vzormi na oblečení a dokresľujú atmosféru jednotlivých lookov. Nájdeme tu kabelky a tašky v rozmanitých veľkostiach a prevedeniach, chýbať nemôžu ani slnečné okuliare „pilotky“. Topánky sú jednoduché a vysoké podpätky kontrastujú so športovým duchom kolekcie.

Foto: Boss Womenswear

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana Krajčová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.