Ako nosiť pruhy? Veľký trend jari 2011

Ako nosiť pruhy? Veľký trend jari 2011

6. mája 2011, pruhy, prúžky, pruhované oblečenie, jar 2011, trendy

Sponzorovanej odkazy:

Na prehliadkových mólách nám návrhári v kolekciách na jar a leto naservírovali jeden veľmi výrazný trend tohto obdobia. Sú ním prúžky, a to vo všetkých možných prevedeniach – tenké, hrubé, horizontálne, vertikálne i šikmé. Tento rok platí len jedno pravidlo: čím výraznejšie, tým lepšie. Pestré farby jednoznačne kraľujú jari i lete a v oblečení s pruhmi sa s nimi môžete vyhrať ako nikdy!

Ak rovnako ako mnoho z nás zrovna neoplývajú dokonalou postavou, je tento trend pre vás presne to pravé. Za pomoci prúžkov a niekoľkých základných pravidiel zakryjete nedostatky a zvýrazníte prednosti. V tomto článku sa s nimi zoznámime a ja sa vám pokúsim poradiť, ako prúžky nosiť tak, aby ste bola na ulici neprehliadnuteľná.

Ako s prúžkami pracovať?

Prúžkový trend je veľmi variabilný, a tak sa hodí pre každý vek i príležitosť. Ak však zvolíte tie správne prúžky. Horizontálne pruhy majú skôr klasický nádych, a čím sú užšie, tým elegantnejšie pôsobia, takže sa hodia napríklad aj do práce. Všetky asi moc dobre vieme, že vodorovné prúžky opticky rozširujú postavu, čo si nie každá žena môže dovoliť. Na druhej strane ale dokážu z chlapčenské figúry vyčariť sexy ženské krivky. Malým ženám, ktoré si želajú vyzerať vyššie, pomôžu zvislé prúžky. Pred nákupom prúžkovaného tričká či topu alebo šiat teda vezmite v prvom rade do úvahy svoje proporcie.

Čo sa týka farieb, tento rok vedú ružové, oranžové alebo červené prúžky. Pre bacuľky ale tieto odtiene nie sú príliš lichotivé a všeobecne sa odporúčajú skôr tmavšie pruhy. Zvoliť môžete ale aj námornícky look, teda klasickú modro-bielu kombináciu, aj tá si totiž tento rok svoje miesto medzi trendmi našla.

Na prehliadkových mólách sme tento rok mali šancu vidieť skoro neuveriteľné hranie sa s pruhmi. Mixovanie vodorovných prúžkov so zvislými, tenkých so silnými, alebo miešanie pruhov s bodkami či kvetinovou potlačou. Akokoľvek tieto kombinácie vyzerajú na móle štýlovo, pre každodenné nosenie sa príliš nehodia a máloktorá z nás dokáže vytvoriť tak dokonalé outfity, ako svetoví návrhári. Jeden pruhovaný kúsok teda v outfite bohato stačí, inak vám hrozí look podobný tomu klaunskému, čo si asi žiadna z nás nepraje.

Naozajstným hitom, v ktorom sa v poslednom čase predviedla napríklad prvá dáma Spojených štátov Michelle Obama, sú pruhované šaty. Najmä v lete predstavujú šaty jeden z najpohodlnejších kúskov oblečenia a ich kúpa tak znamená správnu voľbu.

Leto je zatiaľ ale ešte stále trochu ďaleko a chladné rána nám to dokazujú každý deň. Od toho tu je napríklad pruhovaný sveter, ktorý zahreje a užijeme ho na veľa príležitostí. Ak preferujete ženský look a nedáte dopustiť na sukne, nebojte sa ich doplniť o roztomilé a hravé pruhované podkolienky, ktoré dodajú vášmu outfitu šmrnc a studené rána budú hneď vyzerať o niečo veselšie.

Pruhované oblečenie už plní pulty obchodov, a preto s jeho kúpou príliš neváhajte. Slniečko nám už ukazuje svoju silu a tak využijete pruhované tričká a čo nevidieť aj potrebné šaty.

Zdroje: www.polyvore.com , thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.