Blues alias blúzky Josefine Bakošová

Blues alias blúzky Josefine Bakošová

20. januára 2017, Harddecore showroom, Josefina Bakošová, kolekcia blues, blúzky, najnovšie kolekcie, módna návrhárka, obchodný dom Kotva, košeľové šaty, zimné kabáty, večerné šaty, asymetrické košele, kvalitné materiály, prírodné materiály

Sponzorovanej odkazy:

Módna návrhárka Josefina Bakošová predstavuje svoju najnovšiu kolekciu „Blues“ (čítajte blúzy). Sama autorka je takisto kreatívnou riaditeľkou Harddecore showroom, ktorú založila roku 2007. A práve teraz vo štvrtom poschodí obchodného domu Kotva sú k dostaniu aj exkluzívne kúsky z kolekcie Blues. Josefina Bakošová sa už niekoľko rokov venuje módnej tvorbe, najprv však začala tvoriť pod značkou Chi-Chi, ale od roku 2014 sa už prezentuje pod vlastným menom. Česká módna dizajnérka sa sústredí najmä na ucelené kolekcie a návrhy výhradne na zákazku, ale v jej portfóliu sa dajú nájsť aj špeciálne kolekcie, ako napríklad pre štúdio 420 people či kolekcia Odbabi, ktorá bola vytvorená pre umeleckú skupinu Posadnutí a spoločne s nimi bola prezentovaná na Prague Design Week 2014. V kolekciách od Josefine Bakošová hrajú prím kvalitné materiály, jednoduché strihy, variabilné kabáty a asymetrické košele. Niet divu, že si tieto kladné vlastnosti obľúbili aj celebrity, ako sú herečky Petra Nesvačilová a Lenka Krobotová či spevák David Koller.

Blues alias blúzky

Najnovšia kolekcia rozvíja príznačný motív a oslavuje košeľu ako stavebný kameň šatníka každej ženy. Niet preto divu, že dominantnými kúskami v kolekcii sú najmä košele a košeľové šaty. Farbám tu tiež dominuje len jedna jediná, a to modrá (blue) v kombinácii s jemnou ružovou a nežnou oranžovou. Úplnou novinkou je potom klasický kockovaný košeľový vzor. Do kontrastu sa tu dostávajú pastelová farebnosť a strohé strihy. Návrhárka tak dosahuje rovnováhu medzi pánskym minimalizmom a ženskou eleganciou.

„Košeľa je moja posadnutosť a nadšenie, košele beriem ako nutnosť každého šatníka,“ hovorí Josefina Bakošová. Hoci bola pre kolekciu Blues inšpiráciou pánska košeľa, zapínanie tu návrhárka dodržiava klasické dámske, kedy sú gombíky na ľavej strane. Keďže si rada hrá so strihom, nechýbajú tu ani košele asymetrické, vzdušné či predĺžené, kedy sa z nich stávajú košeľové šaty.

V kolekcii nechýbajú ani aktuálne zimné kabáty a večerné šaty. Dbá sa tu na to, aby boli geometrické línie doplnené o dámske detaily a ženy sa v nich cítili čo možno najpríjemnejšie. K tomu prispieva aj použitie prírodných materiálov, ako sú bavlna, hodváb, vlna a viskóza. Sama návrhárka chce, aby sa v jej modeloch cítili zákazníčky jedinečne, ale zároveň prirodzene.

Zdroj: Harddecore

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika Fajkusová. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a módni návrhári.