Deň stvorený pre zmenu - nová kolekcia Blažek

Deň stvorený pre zmenu - nová kolekcia Blažek

23. marca 2011, Blažek, Blažek nová kolekcia, obleky Blažek, oblečenie Blažek

Sponzorovanej odkazy:

Módny dom Blažek uvádza na trh novú kolekciu s názvom „The day“, určenú pre nadchádzajúcu sezónu jar / leto 2011. Základom kolekcie je dôraz na maximálne pohodlie, mäkkosť, prirodzenosť, uvoľnenosť a ležérny vzhľad. Revolučnú zmenu v kolekcii zaznamenávajú materiály, ale tiež stále väčší podiel separátnych sák a nohavíc, ktoré vyslovene vyzývajú k voľnému kombinovaniu.

Prístupy k pánskej móde sa neustále menia a práve teraz prichádza tá jedinečná chvíľa medzi starým a novým, tá chvíľa ticha a napätia – moment medzi minulosťou a budúcnosťou, okamih prekvapenia … Deň niečím úplne nový, deň výnimočný, skrátka deň stvorený pre zmenu …

Nová kolekcia Blažek je veľmi variabilná, prekvapivá, ale aj praktická. „Ide o ideálne oblečenie pre celý deň,“ charakterizuje ju v stručnosti sám autor, dizajnér Roman Humlíček. "Jarné počasie je typické svojou premenlivosťou. Ráno prízemné mrazíky, na poludnie, keď mierite do reštaurácie za dobrým obedom, už slnko príjemne hreje. Popoludní začínajú prichádzať prvé kvapky a vy zo zamestnania ponáhľate, aby ste unikli nepríjemnému dažďu. Presne pre tento účel sú určené krátke jarné bundy inšpirované lodnými a motoristickými športmi či plášte, tzv tričká, ktoré môžete úplne bez obáv zložiť alebo voľne odložiť na zadnom sedadle auta, bez toho aby došlo k ich pokrčeniu. "Použité materiály sa vyznačujú ľahučkým ligotom s efektom jemného pokrčenia a ich základnou filozofiou je maximálna flexibilita.

Saká sú veľkou témou nadchádzajúcej sezóny. „Vďaka novému poňatiu sa opäť stávajú takými, aké sme si ich naozaj priali vždy mať,“ hovorí Humlíček, „pohodlnými, elegantnými a univerzálnymi.“ Môžu sa kombinovať so všetkým, od džínsov s tričkom až po formálnu košeľu s kravatou, príp. s vestou. Kúzlo ich veľkého návratu spočíva v mäkkom, premyslenom spôsobe spracovania s minimom výstuže a výplní, a v kvalitných materiáloch v originálnych úpravách. Sako sa opäť dostáva do priameho kontaktu s telom, je priliehavé a musí sedieť bez toho, aby obmedzovalo. Je ľahké a vzdušné, vytvára dojem „svetra“ a jeho hlavnými benefitmi sú SLOBODA a príjemný POCIT.

Dvojdielne a trojdielne obleky Blažek sú na vrchole celého systému pánskej módy, ktorú značka ponúka. Svojim klasickým poňatím sú predurčené predovšetkým k formálnym príležitostiam. Mieru formálnosti však možno nastaviť typom použitej košele a širokou škálou doplnkov. Bez nich, len v kombinácii s vhodnou košeľou, možno navodiť neformálny, uvoľnený a pritom dokonale elegantný vzhľad.

Stále obľúbenejšími sú v kolekciách Blažek džínsy, a preto sa stávajú inšpiráciou aj pre ostatné typy nohavíc. Vo farbách vedie tmavý, takmer „surový“ denim, ale zastúpené sú aj svetlejšie odtiene, docielenej rôznymi typmi výroby, brúsenia a narušovaniu povrchu pre dosiahnutie autentického vzhľadu. A Roman Humlíček odporúča: „Tmavé džínsy je vhodné kombinovať so sakami, tie sprané potom nosiť k pulóvrom a bundám.“

Farbou nadchádzajúcej sezóny je modrá. Tá prichádza vo všetkých odtieňoch, od tyrkysovej cez blankytnú až po modrasté odtiene holubej šedi, a objavuje sa v kombináciách s prírodnými tónmi, ako sú béžová a piesková zlatá. Vo vzorovaní tkanín prevažuje svieža kára, ale nezabúda sa ani na námorníckym štýlom inšpirované prúžky.

Majiteľ módneho domu Ladislav Blažek záverom hovorí: „Naša značka aj kolekcie sú neustále v pohybe a otázky typu“ prečo toto ľudia potrebujú, bude ich to zaujímať, pre koho to robíme „musia byť neustále v popredí našich pracovných myšlienok.,“ A dodáva k tomu: „Preto sa aj snažíme rozširovať existujúci pánsky rad ešte o ďalšie nové prvky. Pred rokom sme prišli s obuvou, ktorú sme aktuálne doplnili ešte o opasky zo zhodných materiálov, dezénov i farieb. A teraz, úplne novo s jarnou kolekciou, uvádzame na trh aj tašky. “

Kolekcia luxusných pánskych tašiek citlivo korešponduje s ponukou odevov. Sú v nej zastúpené ako formálne bussines aktovky, tak aj tie „trendovejšie“ z radov city a casual. Vyznačujú sa vysokou eleganciou, netradičným dizajnom a úžitkovou hodnotou zároveň. Na ich výrobu boli vybrané textilné materiály v kombinácii s hovädzou kožou z Francúzska, ktoré patria medzi tie najkvalitnejšie na trhu.

Na nafotenie imidžovej kampane ku kolekcii „The day“ bola tentoraz pozvaná medzinárodná tvorivá dvojica s umeleckým menom, teda nemecký fotograf René Hallen z Berlína a pôvodom česká fotografka Radka Leitmeritz, ktorí v súčasnosti patria k najvýraznejším autorom českej módnej fotografie.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Ostatní. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.