Elegantné pánske kabáty pre štýlového gentlemana

Elegantné pánske kabáty pre štýlového gentlemana

10. februára 2011, Pánsky kabát, krátky kabát, dlhý kabát, pánske kabáty, pánske zimné kabáty, zimné kabáty, kabáty zima 2011

Sponzorovanej odkazy:

Prvoradou úlohou kabátu je chrániť pred chladom, vetrom, prachom a dažďom. Predtým tiež dokázal prezradiť aj isté postavenie. Kto pomáhal druhému do kabáta, bol spoločensky nižšie postavený. Dnes je pomôcť do kabáta vecou ochoty, zdvorilosti alebo úcty voči staršiemu.

Aký typ kabátu je ten pravý?

Pánsky kabát dokáže o svojom nositeľovi veľa vypovedať, a to hneď na prvý pohľad. Chystáte sa na romantickú schôdzku alebo do luxusnej reštaurácie a kabát na sebe nesie jasné známky nosenia? Potom je čas hľadať nový kabát.

Pokiaľ v zime nejazdíte autom a vonku trávite veľa času, potom je pre vás kabát viac ako len doplnok. Zamerajte sa na kvalitné materiály a dlhší strih. Medzi klasické a tradičné materiály patrí vlna a tvíd. Nevýhodou takéhoto kabátu je náročnosť na údržbu, na rozdiel od zmesi bavlny s polyesterom.

Trendy je aj miešanie ležérnosti a elegancie. V móde sú opäť krátke kabátiky do pása. Ich výhodou je predĺženie postavy a nevýhodou nedostatočná ochrana pred chladom a vetrom. Skôr než v zime ich využijete až na jar.

Typ postavy

Ďalším dôležitým aspektom pri výbere kabátu je typ postavy. Najbežnejším tvarom je prevrátený trojuholník. Vaša postava je dokonalá a vhodné sú pre vás takmer všetky kabáty. Ak máte úzke ramená a širšie boky, vyberajte kabáty s detailmi na pleciach, napríklad kabáty vo vojenskom štýle. Muži s väčšími bruškami by mali zvoliť kabáty so širšími klopami.

Trend alebo konvencie

Rozhodnite sa, či hľadáte kabát, ktorý budete využívať niekoľko rokov alebo taký, ktorý vypovie, kto ste práve teraz. Ak chcete mať v šatníku len jeden kabát, vyberte si čierny alebo tmavo sivý. Investícia do kvalitného kabátu je výhodná, využijete ho do práce, na večeru alebo na príležitostné akcie s priateľmi. Na druhú stranu je niekedy potreba kabát, ktorý o vás niečo povie. Dobrým príkladom je kožený kabát. Koža je retro a klasická. Dajte si ale pozor, aby vás trendy retro vzhľad nepremenil kvôli nevhodným doplnkom v karikatúru.

Ako nosiť kabát

Mikina sa hodí maximálne pod krátky alebo stredne dlhý kabát športového strihu. Aj keď ste zástancom športového štýlu, môžu nastať okolnosti, ktoré vyžadujú štipku elegancie. V tomto prípade sa inšpirujte nasledujúcim obrázkom – biele tričko, kardigan Paul Smith a čierne spoločenské nohavice Prada.

Zdroj: www.polyvore.com, www.bluefly.com, Jupiterimages / Polka Dot / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.