Zvieracia sila v letnej kolekcii topánok značky Baťa

Zvieracia sila v letnej kolekcii topánok značky Baťa

17. júla 2014, letné sandále, dámske letné topánky, letná obuv, topánky Baťa, topánky zľavy, zľavy letné topánky, letné topánky, nová kolekcia Baťa

Sponzorovanej odkazy:

Topánky Baťa patria k našej pomyselnej slovenskej tradícii. Vnímame ich ako súčasť histórie a ako súčasť dnešnej doby zároveň. Záhadným spôsobom som si neustále myslela, že Baťa je iba našou výsadou, ako som objavila veľký billboard na stanici v Miláne. Žiarila na ňom nová letná kolekcia zdobená zvieracími motívmi, výraznými farbami a ozdobnými sponami. Viem, že fotografia nie je v najlepšej kvalite, ale aj napriek tomu si ju dovolím zverejniť, aby ste tiež nasali trochu milánskej atmosféry s „Baťom nad hlavou.“

Môj malý zážitok z ciest vo mne vzbudil prirodzenú ženskú zvedavosť a kolekciu letných topánočiek Baťa som si chcela pozrieť. Vyberám niekoľko modelov, ktoré ma zaujali a snáď aj vy v nich objavíte aspoň trochu inšpirácie na letné nákupy.

Keď prišli do módy kožené pánske sandále, hneď mi bol tento prapôvodny štýl obuvi blízky. Ono sa síce hovorí, že chlap v sandáloch môže byť to najhoršie, čo na ženu čaká, ale nie je to tak celkom pravda. K dostaniu sú sandále určené skôr pre športovejšie – voľnočasové aktivity a zároveň aj vysoko módne – dizajnové sandále. Od nich je už len krôčik k dobre navrhnutým pánskym šľapkám. A tými rozhodne nemusia byť iba obľúbené žabky.

Keď sme začali pánskou obuvou, budeme v nej pokračovať. Z ponuky Baťa ma zaujali pánske poltopánky na slamenej podrážke. Napokon jeden z veľkých trendov aj v dámskej móde. Zaujímavé je, že postupne sa presúva z jedného typu obuvi na druhý. Tentoraz to sú napríklad tenisky.

Pokračovať môžeme rovno v dámskych sandálkach či poltopánkach v dámskej kolekcii Baťa. Obľuba korkových platforiem alebo podrážok slamených je znateľná na prvý pohľad.

Dámske letné sandálky v sebe mnohokrát ukrývajú akýsi gladiátorský odkaz – kožené pevné remienky, krížené pásky, zdobenie sponami a cvočkami. A farby? Ak viac výraznejšie, tým lepšie.

Na záver sa pozrieme na balerínky – stále jedny z najobľúbenejších modelov pre jarné aj letné dni. Tento rok stavte na jednoduchosť ozvláštnenú výraznými detailmi.

Zdroj: www.bata.cz

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.