Must have tohto leta - biele sako

Must have tohto leta - biele sako

2. júla 2013, dámske saká, dámske sako, blazer, trendy leto 2013, biele sako, must have leto, outfit s bielym sakom

Sponzorovanej odkazy:

Jeden z must have kúskov tohto leta sú bezpochyby biele saká. Stretneme sa s nimi na pultoch módnych reťazcov i menších dizajnérskych obchodíkov. Nežná biela farba sa objavuje na dámskych aj pánskych sakách a vytvárané sú aj celé biele kostýmy a obleky. Biela je celosvetovo symbolom mieru, čistoty či nevinnosti. Stala sa farbou číslo jedna u svadobných šiat. Ovšem nájdeme aj niekoľko štátov, kde je naopak symbolom smrti a využíva sa ako smútočné oblečenie. U nás vnímame všetko, čo je biele, s určitým pocitom bezpečia, lásky a jemnosti. Preto sa biele saká hodia skôr pre slávnostné príležitosti než každodenné všedné nosenie. Naopak by sa ho mali vyvarovať pracujúce na vysokých pozíciách, kde majú budiť rešpekt. Symbolika farieb má svoje korene a opodstatnenie a už bolo mnohokrát dokázané, že sa príliš nemení.

Ako kombinovať biele saká a vytvoriť perfektný outfit?

Počasie bielej farbe tento rok príliš nefandí, ale aj tak sa dá využiť kúzla bieleho saka. Trendy sú strihy pod zadok aj naopak extrémne krátke sačká. Predávajú sa v rozličných materiálových prevedeniach od ľanových až po bavlnené saká pripomínajúce klasickú teplákovinu. Popularite sa túto sezónu tešia aj svadobné kostýmy, voľné nohavice, kde nohavice sú ľahko rozšírené do zvonu alebo naopak veľmi úzke. Nie sú vyžadované výrazné topy. Prednosť sa dáva minimalizmu a rafinovaným líniám.

Pre bežné nosenie ale predsa len môžete oufit oživiť. Stačí kombinácia s klasickou čiernou farbou. Pre letné dni sa tiež skvele hodia pestrobarené šortky a nohavice.

Pre pracovné príležitosti zvoľte biely kostým. Trendy sú sukne siahajúce tesne pod kolená a sačko zakončené volánikom nevyžaduje ďalšie zložité kombinácie. Predsa len v jednoduchosti je stále krása.

Outfitov s bielym sakom môže byť nekonečné množstvo. Ľahko ho skombinujete takmer s čímkoľvek. Nechajte sa inšpirovať.

www.net-a-porter.com , thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.