DIY fashion alebo urob si sám..

DIY fashion alebo urob si sám..

22. júna 2013,

Sponzorovanej odkazy:

Dnešný článok je určený všetkým tým, ktorí sa nedokážu uspokojiť s ponukou oblečenia v obchodoch či proste a jednoducho chcú preveriť svojho kreatívneho ducha. Zároveň má tak trochu aj inšpirovať mňa samotnú, aby som vo svojich kreatívnych pokusoch o originálne a osobité oblečenie pokračovala a možno vám ho tak niekedy v budúcnosti ukázala na týchto stránkach. Ponuka high street značiek je síce veľká, ale nakoniec sa vždy stretnete s niekým v rovnakých šatách. Sama som to začala veľmi vnímať v Španielsku, kde sa práve teraz nachádzam. Španielky sa síce vedia obliekať, ale všetky vyzerajú nakoniec rovnako, pretože nakupujú v rovnakých obchodoch. Veľa španielskych bloggerek, ktoré by predsa len mali reprezentovať trochu nápaditejšiu a osobitejšiu módu, sa tak snaží o kombináciou značkového či high-street oblečenie s kusmi vintage či s oblečením z trhu a podobne, tí šikovnejší neváhajú a vytvoria si štýlový kúsok samy. DIY – to je magická formula dnešného článku.

DIY alebo „urob si sám“ môže naozaj vyriešiť a uspokojiť vašu túžbu po originálnom oblečení, navyše budete mať aj dobrý pocit z toho, že ste dokázali vytvoriť niečo, čo je nositeľné a vyzerá dobre (teda v tom lepšom prípade :)). Určite to však stojí za pokus a navyše nikto učený z neba nespadol. V podstate sú dve možnosti DIY oblečenia. Buď si niečo ušijete, o tom však v dnešnom článku hovoriť nechcem, alebo si niečo pretvoríte k obrazu svojmu, nech už je idea kompletne vaša alebo ste sa nechali niekým inšpirovať. Na internete potom nájdete veľa videí, ako nejaké také DIY urobiť. Či už sa jedná o jednoduchšie prepracovanie staršieho trička, farbenie oblečenia v Ombré odtieňoch či klasické DIY, pri ktorom si zo starších džínsov, urobíte kraťasy, to má napokon za sebou, trúfla by som si povedať, skoro každá z nás.

Trochu zaujímavejšie je potom DIY topánok. Farbenie, aplikovanie flitrov či kvetín – razom sa zo staršieho či nudného modelu stane originálny a novo vyzerajúci model obuvi, ktorá priláka pohľady všetkých, pretože, ruku na srdce, na Slovensku je ponuka topánok celkom žalostná.

Celý tutoriál nájdete na http://lauryngallowayblog.com/ … Itter-heels /

Strihanie tričiek a džínsov je síce DIY, ale naozaj také basic, aj DIY má totiž svojich profíkov. Jedným z nich je aj Španielka María Jesús z blogu Crimenes de la moda , na ktorú som narazila pri svojom pátraní po internete. Táto bloggerka, je naozaj profík v DIY a jej výtvory sú ďaleko od strihania tričiek a podobne. Nielen, že pretvára svoje staršie kusy oblečenia, ale nakupuje priamo aj jednoduchšie či basic modely už s istou víziou DIY. Som úplný fanúšik jej kabeliek či sukní , ktoré zdobia flitre, korálky, pierka či etnické nášivky. Ďalšou jej špecialitou sú aj DIY náhrdelníky či dokonca sačká a bundičky . Ak teda chcete povzniesť vaše DIY umenie na vyšší level, María Jesús môže byť vašou inšpiráciou. Avšak video tutoriály na jej stránkach nehľadajte. Preferuje totiž tvoriť v pokoji a pomaly, napokon pri ich výtvoroch sa nie je čomu diviť, a dokonca sa zverila, že nie vždy sa jej jej DIY podarí. O dôvod viac to skúsiť. Tak čo, trúfnete si na DIY?

Zdroj: www.fashionsalade.com/ … enesdelamoda , www.asos.comwww.youtube.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.